“The Guardian”: kluby z Manchesteru zainteresowane 17-letnim talentem z Aston Villi

The Guardian Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Carney Chukwuemeka, 17-letni pomocnik Aston Villa uznawany za jeden z najbardziej obiecujących talentów w Anglii, jest obserwowany przez wiele klubów, w tym Manchester United i Manchester City.

Chukwuemeka był niewykorzystanym rezerwowym w Aston Villi w przegranym w środę meczu z Manchesterem City. Wcześniej usiadł na ławce w lutowej porażce u siebie z Leicester City, a menedżer, Dean Smith, najwyraźniej ma ochotę dać mu szansę w trakcie ostatniej część sezonu.

Szum wokół reprezentanta Anglii do lat 18 rozprzestrzenił się na całą Europę, ponieważ wśród klubów monitorujących jego sytuację są RB Lipsk, Monako i PSV Eindhoven.

Dyrektor generalny Villi, Christian Purslow, opisał Chukwuemekę w marcu zeszłego roku jako „prawdopodobnie najlepszego 16-latka w Anglii”, podkreślając jego niezwykłe umiejętności techniczne. Mierzący 1,82m środkowy pomocnik jest graczem o usposobieniu ofensywnym, który imponuje zwrotnością i dryblingiem.

Urodzony w Austrii Chukwuemeka, trenuje z pierwszą drużyną Aston Villi od początku grudnia. Zagrałby w meczu Pucharu Anglii z Liverpoolem 8 stycznia, jednak musiał przejść izolację po wybuchu epidemii koronawirusa w ośrodku treningowym.

Chukwuemeka podpisał trzyletni kontrakt, kiedy skończył 17 lat w październiku ubiegłego roku, co jest maksymalnym dozwolonym czasem trwania umowy w tym wieku, jednak Villa desperacko stara się skłonić go do jej przedłużenia w dniu jego 18. urodzin.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze