Ole Gunnar Solskjaer: nowy format Ligi Mistrzów zmusza piłkarzy do większego wysiłku

Tribal Football Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Poprzedni tydzień minął pod znakiem walki pomiędzy Super League a UEFA, która zaproponowała nowy format Ligi Mistrzów. Ole Gunnar Solskjaer przeciwny jest obu rozwiązaniom.

Format Super League czy nowy format Ligi Mistrzów? To pytanie, na które odpowiedzi szukali niemal wszyscy w ostatnich siedmiu dniach. Pomimo zawieszenia Super League, temat rewolucji piłkarskiej wciąż nie schodzi z nagłówków gazet. Po tym jak zawodnicy sprzeciwili się nowej idei Florentino Pereza i jedenastu innych prezesów najbogatszych klubów w Europie, powoli pojawiają się także małe wyrazy sprzeciwu przeciwko zmianie systemu rozgrywkowego Ligi Mistrzów, która ma zostać zaimplementowana w 2024 roku. W nowym formacie najbardziej prestiżowych rozgrywek rozegranych zostanie 225 meczów w porównaniu z obecnymi 125, a liczba uczestników zostanie rozszerzona do 36 zespołów.

Jedną z osób, które wyraziły swoje niezadowolenie z takiej decyzji, jest Ole Gunnar Solskjaer. Norweski szkoleniowiec martwi się, że nowy format Ligi Mistrzów nie bierze pod uwagę zdrowia zawodników, którzy coraz częściej nie są w stanie sprostać fizycznie napiętym kalendarzom spotkań.

– Nowy format Ligi Mistrzów zmusza zawodników do rozegrania większej ilości spotkań. Musimy dbać o piłkarzy, aby mogli grać na swoim najlepszym poziomie.

– Wiem, że idą za tym pieniądze, ale pamiętajmy o ludziach. Chcę mieć możliwie najlepszy produkt, możliwie najlepsze mecze piłki nożnej i musi występować w tym wszystkim magia półfinału oraz finału.

– Zbliżamy się do końca tego sezonu, a gracze rozgrywają spotkania co dwa lub trzy dni. Trudno jest grać na maksymalnym poziomie po tak długim, długim sezonie.

– Oczywiście, piłkarze pragną być częścią finału. Chcą być częścią Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Świata. Warto jednak postawić sobie pytanie, czy przygotowujemy ich do gry na najwyższym poziomie?

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze