The Athletic: kluby założycielskie Super Ligi skonfrontują się z pozostałymi zespołami Premier League podczas czerwcowego spotkania

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W ostatnim tygodniu głośno było o już nieaktualnym projekcie Super Ligi. Po ogłoszeniu projektu nowych rozgrywek europejskich władze ligi angielskiej oraz pozostałe zespoły Premier League zwołały specjalne spotkanie w sprawie omówienia kar oraz zasadności prawnej projektu. Według najnowszych doniesień Davida Ornsteina kluby z tzw. top six spotkają się z pozostałymi klubami na czerwcowym spotkaniu.

Aktualnie relacje pomiędzy czołowymi zespołami ligi a jej resztą raczej nie są najlepsze. Chyba wprost możemy nazwać aktualny czas testowym, aby wybadać relacje poszczególnych podmiotów. Jednak jak się okazuje kluby nie będą musiały czekać długo, aby skonfrontować się pomiędzy sobą.

Właśnie oficjalnie potwierdzono, że coroczne spotkanie zespołów Premier League odbędzie się w czerwcu w Harrogate w hrabstwie Yorkshire.

Jeśli wszystko potoczy się dobrze to będzie pierwsze spotkanie w pełnym gronie od 16 miesięcy. Ostatnie zebranie odbyło się 6 lutego minionego roku w hotelu The Churchill w Londynie. Oczywiście spotkania w międzyczasie odbywały się, lecz ich forma była zmieniona, ponieważ odbywały się głównie w ramach widerozmów.

We wtorek otrzymaliśmy oświadczenie 14 zespołów Premier League, w którym ujawniono, że zespoły jednomyślnie odrzuciły pomysł Super Ligi. Everton we własnym oświadczeniu klubowym potępił nawet działania zespołów z czołowej szóstki.

W tym samym tygodniu otrzymaliśmy informację, że kluby z Anglii postanowiły wycofać się z projektu. Dyrektor generalny Arsenalu, Vinai Venkatesham osobiście dzwonił do poszczególnych klubów, aby przeprosić je za udział “The Gunners” w budowaniu Super Ligi.

W środę “The Athletic” ujawniło, że reprezentanci Premier League poprosili władze klubów zamieszanych w projekt Super Ligi o ustąpienie ze swoich stanowisk w komitetach. Możemy być pewni, że ta prośba nie rozluźni atmosfery na nadchodzącym spotkaniu obu stron.

Jednak skład zespołów zasiadających na obradach będzie nieco inny, ponieważ już wiemy, że znajdą się na nim przedstawiciele Norwich City, które nie miało głosu podczas ostatniego spotkania 14 zespołów Premier League.

Zespół Daniela Farke awansował bezpośrednio do angielskiej ekstraklasy 17 kwietnia, czyli dokładnie dzień przed ogłoszeniem projektu nowych rozgrywek europejskich. Ostatecznie przedstawiciele beniaminka nie znaleźli się na spotkaniu co do zaakceptowania koncepcji Super Ligi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze