Agent Rio Ferdinanda: nie rozumiem czemu na liście nominowanych do Hall of Fame Premier League nie ma Ryana Giggsa, a jest John Terry

Daily Mail Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Agent Rio Ferdinanda zapytał, dlaczego Ryan Giggs nie znalazł się na krótkiej liście Premier League Hall of Fame, mimo że znalazł się tam John Terry.

Były kolega Ferdinanda z Manchesteru United, Giggs, ma pojawić się w sądzie jeszcze w tym tygodniu po tym, jak został oskarżony o napaść na dwie kobiety i „zachowanie kontrolujące lub przymusowe”.

Były kapitan Chelsea, Terry, był zawieszony na cztery mecze i ukarany przez FA grzywną w wysokości 220.000 funtów po rasistowskim ataku na Antona Ferdinanda podczas meczu z Queen’s Park Rangers w 2011 roku.

Sprawa również została skierowana do sądu, chociaż obecny asystent menedżera Aston Villi został uznany za niewinnego.

Po tym, jak Premier League ogłosiła w poniedziałek wieczorem 23-osobową krótką listę, Jake Mallen z New Era Global Sports napisał na Twitterze o decyzji o włączeniu jednego, ale nie drugiego.

– Nie ma Ryana Giggsa… ale John Terry, który atakuje na tle rasistowskim innego zawodnika, już tak.

Giggs w zeszłym tygodniu przestał pełnić rolę selekcjonera reprezentacji Walii, a tymczasową kontrolę nad kadrą przejmie Robert Page.

Walijczyk utrzymuje, że jest niewinny i powiedział, że nie przyzna się do winy w sądzie. Dodał, że nie może się doczekać oczyszczenia swojego nazwiska z zarzutów. Były pomocnik pojawi się w sądzie Manchesteru i Salford w środę.

Giggs nie znalazł się na liście, mimo że jest graczem, który zdobył najwięcej tytułów Premier League w historii tych rozgrywek. Terry jest również jednym z najbardziej utytułowanych zawodników ligi, który zdobył pięć tytułów, jako kapitan Chelsea.

Incydent z Antonem Ferdinandem miał miejsce w meczu Premier League, który odbył się w październiku 2011 roku. Zawodnik QPR oskarżył Terry’ego o powiedzenie: “Ty pieprzony czarny sukinsynu, ty pieprzony gnojku”.

Sprawa trafiła do sądu w lipcu 2012 roku. Obrońca reprezentacji Anglii stwierdził wtedy, że pierwszy raz słyszy te słowa i nic takiego nie miało miejsca. Chociaż sąd uznał wersję wydarzeń Terry’ego za „mało prawdopodobną”, istniały wystarczające wątpliwości i został oczyszczony z zarzutów.

FA wymagało jednak niższego ciężaru dowodu dla własnego śledztwa i dwa miesiące później uznali Terry’ego – którego zwolnili już ze stanowiska kapitana – za winnego nadużycia rasowego i zawiesili na cztery mecze.

Mallen jest dyrektorem ds. Handlu i mediów w New Era Global Sports, firmie, w której zarówno Rio, jak i Anton Ferdinand są ambasadorami i mentorami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze