The Athletic: reprezentacje będą mogły zabrać na EURO 26, a nie 23 zawodników

The Athletic Marcin Polak Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Drużyny narodowe będą mogły zabrać 26 graczy na Euro 2021 zamiast 23 po tym, jak komitet drużyn narodowych UEFA zalecił rozszerzenie składu ze względu na skutki pandemii COVID-19.

UEFA ma nadzieję, że zwiększona liczebność drużyn złagodzi presję na graczy po skróconym okresie przedsezonowym i zapewni menedżerom dodatkową elastyczność w przypadku stwierdzenia przypadków COVID-19.

Euro 2021 ma rozpocząć się w piątek 11 czerwca. Tego dnia Włochy będą gościć Turcję na Stadio Olimpico w Rzymie.

Dlaczego?

Działacze mają nadzieję, że większe składy odciążą graczy i pomogą drużynom narodowym w przypadku stwierdzenia pozytywnych wyników na COVID-19.

Komitet rozgrywek drużyn narodowych UEFA spotkał się w poniedziałek, aby omówić ewentualne poszerzenie kadr. Decyzja nadal wymaga zatwierdzenia przez komitet wykonawczy UEFA, ale we wtorek “The Times” poinformował, że ma to być formalność.

UEFA już potwierdziła, że ​​zespoły będą mogły dokonać pięciu zmian zamiast zwykłych trzech.

Kto do tego dążył?

Było wiele wezwań do UEFA, aby zwiększyć kadry na turniej. Belgijski menedżer Roberto Martinez powiedział w zeszłym miesiącu, że zwiększenie składu na turniej to „dobra rzecz”.

Dodał: – Myślę, że to jest coś potrzebnego. Byłoby to zgodne ze zmianami, które zostały wprowadzone w obecnej sytuacji w światowym futbolu, z pięcioma zmianami, niepewnością ataku pandemii i dodatkowym poziomem kontuzji. Byłoby dobrze.

Selekcjoner reprezentacji Włoch, Roberto Mancini, również wyraził swoje poparcie dla planu, chociaż The Athletic rozumie, że menedżer reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, miał swoje zastrzeżenia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze