“MEN”: Ed Woodward wiedział, że pomysł powstania Super Ligi upadnie i sam miał być temu przeciwny

MEN Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Zdaniem Samuela Luckhursta z “Manchester Evening News”, Ed Woodward miał przekazać swoim współpracownikom, że zdecydował się zrezygnować z funkcji wiceprezesa wykonawczego Manchesteru United, bowiem nie był w stanie wspierać pomysłu powstania Super Ligi.

Woodward w piątek miał umówić i odbyć telefoniczne spotkanie ze swoimi współpracownikami z klubu z Old Trafford, na którym miał im przekazać, że czuł, że nie będzie w stanie popierać pomysłu powstania Super Ligi i “wiedział, że ten plan nie wypali”.

Woodward miał także przekazać, że to kluby z “kontynentalnej Europy” miały być wiodącą silą napędową powstania nowego formatu w postaci Super Ligi, porównując go przy tym do okoliczności tworzenia Premier League. Niemniej działacz Manchesteru United miał się czuć w tej sytuacji “jak pracownik wykonujący swoje obowiązki”.

W ubiegłym tygodniu “The Sunday Times” zasugerowało, że Woodward miał poczuć się “ośmielony” do procedowania powstania Super Ligi po spotkaniu na Downing Street, które miało obejmować także briefing wprowadzający w ten temat premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona.

Wiele gazet podawało że to amerykańscy właściciele Manchesteru United, Liverpoolu i Arsenalu stanęli na czele Super Ligi, a Joel Glazer w oświadczeniu ogłaszającym jej powstanie został wymieniony jako jeden z wiceprezesów tej nowo utworzonej organizacji piłkarskiej.

Real Madryt, Barcelona i Juventus to kluby, które oficjalnie nie wycofały się jeszcze ze struktur Super Ligi, a Florentino Perez i Andrea Agnelli, a więc kolejno prezydent “Królewskich” i “Starej Damy”, byli jedynymi postaciami, które obok Joela Glazera, były cytowane w trakcie pojawiających się oświadczeń ws. utworzenia Super Ligi.

“MEN” ujawnił też w środę, że Woodward weźmie udział w pilnym, zaplanowanym na piątek spotkaniu na Forum Fanów, po nieudanym dołączeniu do tego forum przy poprzedniej okazji, 16 kwietnia, a więc dwa dni przed tym, gdy ogłoszono powstanie Super Ligi.

Źródła przekazały “MEN”, że wielu pracowników Manchesteru United jest “zszokowanych” tym, że Woodward odchodzi, a także momentem, w którym nadeszła ta rezygnacja. Mimo tego, że prezydent UEFA, Alexander Ceferin, mocno obciążył winą wiceprezesa wykonawczego klubu z Old Trafford za swoją rolę w całym zamieszaniu związanym z Super Ligą, część źródeł uważa, że Woodward faktycznie miał być przeciwny tej koncepcji, ale “przyjął na siebie pocisk wystrzelony w stronę Glazerów“.

Niektórzy jednak są dość sceptycznie nastawieni do tej narracji, biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę Woodwarda z rodziną Glazerów, która trwa od momentu doradztwa i pomocy przy przejęciu kontroli nad Manchesterem United przez Amerykanów w 2005 roku. Woodward miał przekazać swoim powiernikom, że nie docenił skali potencjalnego sprzeciwu fanów przy powołaniu Super Ligi i przyznał się do błędu.

Przy czym podkreśla się, że Woodward już wcześniej zastanawiał się czy obecny sezon nie będzie dla niego ostatnim w obecnej roli w Manchesterze United, zanim faktycznie złożył rezygnację z pełnionej funkcji w miniony wtorek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze