The Athletic: Ryan Giggs nie przyznał się do ataków i przemocy wobec dwóch kobiet

The Athletic Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Walijczyk zaprzecza oskarżeniom, według których miał dokonać napaści na dwie kobiety, a także stosować w stosunku do nich przymus i przemoc. Selekcjoner Walii został aresztowany w listopadzie po tym, jak dwie kobiety złożyły zawiadomienie o przekraczaniu granic przez Giggsa. Jego zachowania miały ciągnąć się przez okres trzech lat.

Były skrzydłowy Manchesteru United pojawił się w środę w sądzie, w którym nie przyznał się do winy. Sąd wypytywał Giggsa o “celowe uderzenie głową”, które miało mieć miejsce 1 listopada 2020 roku, a także “degradujące i upokarzające” zachowania w okresie trwającym od 2017 do 2020 roku.

Giggs został wypuszczony na zasadach zwolnienia warunkowego, a sprawę przejmie Manchester Crown Court. Przesłuchania rozpoczną się 26 maja, a cała rozprawa potrwa prawdopodobnie 3 tygodnie.

Organy ścigania zezwoliły policji hrabstwa Greater Manchester na zatrzymanie Walijczyka w ubiegłym tygodniu.

Sam oskarżony wydał oświadczenie, w którym wyraził pełne poparcie dla koniecznych procedur prawnych, a także przyznał, że rozumie powagę oskarżeń.

– Nie przyznam się do winy w sądzie i będę oczekiwał oczyszczenia mojego nazwiska. Chciałbym życzyć Robertowi Page’owi, całej załodze trenerskiej, piłkarzom i fanom sukcesów na Mistrzostwach Europy.

Giggs od aresztowania nie pełnił swojej funkcji selekcjonera reprezentacji Walii. Walijski związek poinformował już, że to nie wychowanek Manchesteru United poprowadzi zespół Cymru na Mistrzostwach Europy, lecz Robert Page.

Pod batutą Page’a Walijczycy ponieśli w marcu porażkę z Belgią, a także zwyciężyli w starciach z Meksykiem i Czechami. Kolejnym ich sprawdzianem będzie towarzyskie spotkanie z Francją, które rozegrane zostanie 2 czerwca.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze