Ed Woodward: ogólna dyskusja najprawdopodobniej pomogłaby nam uniknąć zamieszania z Super Ligą

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Organy zarządzające klubem wraz z wiceprezesem, Edem Woodwardem spotkały się z fanami Manchesteru United, aby omówić obawy związane z porzuceniem projektu Super Ligi.

Całe spotkanie rozpoczęło się od przeprosin Woodwarda za błąd jaki popełnił klub dołączając do projektu nowych rozgrywek europejskich. Wiceprezes jak i pozostali przedstawiciele klubu bacznie słuchali opinii fanów związanych z ostatnim incydentem.

Przedstawiciele kibiców wyrazili swoje niezadowolenie z decyzji klubu o dołączeniu do Super Ligi oraz natychmiastowym wycofaniu się z niej po negatywnej reakcji fanów. Woodward przyznał, że klub nie wysłuchał fanów przed podjęciem decyzji i osobiście przeprosił za to.

– Wiem, że jesteście źli i czujecie się zawiedzeni, że nie skonsultowaliśmy z wami propozycji dołączenia do nowych rozgrywek oraz braku konkurencyjności w nich. Ogólna dyskusja najprawdopodobniej pomogłaby nam uniknąć tego zamieszania– mówił Woodward.

– Pomimo faktu, że nastąpiłby znaczny wzrost płatności czołowych klubów na rzecz solidarności z resztą europejskich zespołów, to w pełni się zgadzamy, że źle oceniliśmy fundamenty całego projektu.

– Tak jak powiedział Joel [Glazer] w zeszłym tygodniu. Nie przywiązaliśmy wystarczającej wagi do podstawowych zasad oraz tradycji sportowych, które od lat 50 są ważne dla piłki nożnej na poziomie rozgrywek krajowych, ale również tych międzynarodowych.

– Chcemy ponownie podkreślić nasze przywiązanie do tradycji. Mogę was zapewnić, że wyciągnęliśmy już odpowiednie wnioski z wydarzeń minionego tygodnia i nie mamy już planów na wskrzeszenie Super ligi.

– Manchester United ma silniejszą pozycję finansową w porównaniu do pozostałych zespołów. Dobrą sytuację klubu zawdzięczamy odpowiedniemu modelowi samowystarczalności.

– Mamy zdyscyplinowane oraz długoterminowe podejście, które pozwoliło nam przetrwać pandemię. Jednak pozwoliło ono również na dalsze inwestowanie w klub, co na pewno nadal będziemy robić nadchodzącego lata.

– Teraz, będziemy kontynuować współprace z resztą społeczności piłkarskiej, aby wspólnie stawić czoła nowym celom długoterminowym.

– Mogę was zapewnić, że będziemy to robić bazując na waszych opiniach z ostatnich dni.

Woodward zapowiedział, że klub zamierza wysłuchiwać opinii fanów.

– Dzisiaj uważnie słuchamy waszych opinii i weźmiemy je pod uwagę. Chcemy sprawdzić w jaki sposób najskuteczniej w przyszłości możemy z Państwem współpracować – dodał.

– Jak powiedział Joel [Glazer] w zeszłym tygodniu, to nasi fani są tym, co sprawia, że Manchester United jest tak wspaniałym klubem i zapewniamy, że fani pozostaną na zawsze w sercu klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze