Edinson Cavani autorem najpiękniejszej bramki w kwietniu

manutd.com Damian Domitrz

Oficjalna strona Manchesteru United ogłosiła zwycięzcę nagrody dla najpiękniejszego gola w kwietniu. Ten tytuł przypadł najlepszemu zawodnikowi tego miesiąca, Edinsonowi Cavaniemu.

Edinson Cavani z pewnością może uznać kwiecień za swój najlepszy miesiąc spędzony na Old Trafford. „El Matador” rozegrał w tym czasie 7 spotkań i zdobył w nich 5 goli, a także zanotował trzy asysty w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy, gdy „Czerwone Diabły” zwyciężyły 6:2.

To właśnie podczas pogromu na Old Trafford urugwajski napastnik zapewnił sobie drugą nagrodę tego miesiąca. Był to gol, który zapewnił drużynie Ole Gunnara Solskjaera wyrównanie zaledwie trzy minuty po przerwie. 34-latek wykorzystał podanie Bruno Fernandesa i otwierając ciało, potężnym strzałem w okienko z pierwszej piłki pokonał Antonio Mirante.

Opisywane trafienie nie tylko zapewniło Manchesterowi United wyrównanie, ale także pobudziło drużynę do kolejnych zdobyczy bramkowych, które ostatecznie zapewniły klubowi z Old Trafford udział w wielkim finale w Gdańsku.

Gol Urugwajczyka zdobył 35% głosów na oficjalnej stronie oraz aplikacji klubu. To druga nagroda tego typu dla Edinsona Cavaniego. Pierwszą zdobył w grudniu dzięki bramce z końcówki spotkania, która zagwarantowała wygraną z Evertonem w Carabao Cup. Co ciekawe, drugie miejsce w tym miesiącu również przypadło „El Matadorowi” za strzał głową przeciwko Tottenhamowi. Pierwszą piątkę zamykają Bruno Fernandes, Marcus Rashford oraz Mason Greenwood.

Edinson Cavani stał się trzecim graczem, który wygrał obie te nagrody w jednym miesiącu po Bruno Fernandesie w listopadzie oraz Paulu Pogbie w styczniu.