Sekcja kobiet: Casey Stoney po sezonie przestanie pełnić rolę menedżerki „Czerwonych Diablic”

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował w środę, że dotychczasowa menedżerka kobiecego zespołu Manchesteru United Casey Stoney rezygnuje z posady wraz z końcem obecnej kampanii.

Casey była motorem napędowym stojącym za sukcesem naszej kobiecej drużyny, odkąd dołączyła do klubu w 2018 roku. Jest inspiracją dla całej załogi, wszystkich piłkarek, każdego w klubie, jak i również dla fanów. Wszyscy w Manchesterze United są jej wdzięczni za jej ciężką pracę i poświęcenie, a także są wdzięczni za jej osiągnięcia. Na zawsze będzie już częścią rodziny Manchesteru United – powiedział Ed Woodward.

– To był dla mnie zaszczyt, trenować zespół żeński w tym wspaniałym klubie, a decyzja o odejściu jest dla mnie wyjątkowo trudna. Dołączyłam do zarządu, by od zera budować ten zespół, a w pierwszym sezonie udało nam się wygrać rozgrywki Championship. Udało nam się z sukcesami ugruntować pozycję zespołu, jako silnego gracza w Women’s Super League – powiedziała Stoney.

– Uwielbiałam prowadzić tę grupę i jestem dumna z tego, co wspólnie osiągnęłyśmy. Jednak po trudnym sezonie zaburzonym przez pandemię, czuję, że to odpowiednia pora, by nieco odpocząć. To dobry moment, by stery objął ktoś inny i poprowadził zespół w nowy rozdział. Chcę podziękować klubowi, całemu sztabowi, fanom, ale najbardziej chcę podziękować wszystkim zawodniczkom za te wspaniałe doświadczenia, którymi mogłyśmy się dzielić przez ostatnie trzy lata – dodała była piłkarka Arsenalu, Chelsea i Liverpoolu, a także 130-krotna reprezentantka reprezentacji Anglii.

– Manchester United jest w pełni zaangażowany w pracę nad kobiecym zespołem i budowanie dziedzictwa na sukcesach Casey. Biorąc pod uwagę ostatni historyczny pierwszy mecz na Old Trafford i wpływ, jaki ta drużyna miała na WSL, nasza przyszłość maluje się jasnymi kolorami. Jest nam przykro, że Casey odchodzi, ale zespół będzie nadal kontynuował umacnianie się – powiedział John Murtough.

W związku z odejściem Stoney, klub poszukuje jej następczyni. Gdy tylko odpowiednia osoba zostanie znaleziona, klubowe media podadzą stosowną informację.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze