ManUtd.pl ocenia: defensywna katastrofa w wykonaniu „Czerwonych Diabłów”

Własne Marcin Polak

Manchester United przegrał z Liverpoolem 2:4 w zaległym spotkaniu Premier League. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie byli w stanie przeciwstawić się zespołowi Jurgena Kloppa i muszą jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Oto oceny po tym spotkaniu.

Dean Henderson – Czterokrotnie wyciągał piłkę z siatki, jednak tyle samo razy ratował swój zespół przed utratą kolejnych goli. Świetnie wybronił strzał Joty w 31. minucie. Mógł się lepiej zachować przy trzeciej bramce, gdy odbił piłkę przed siebie. Ocena: 4

Aaron Wan-Bissaka – Bardzo dobre podłączenie się do akcji ofensywnej i asysta przy bramce Bruno. W defensywie 3 wślizgi i tyle samo przechwytów. Nie upilnował Joty przy pierwszej bramce. Ocena: 3

Eric Bailly – Tykająca bomba w defensywie. Miał szczęście, że sędzia po interwencji VARu anulował podyktowany rzut karny. Zero wygranych pojedynków, dwa wygrane starcia w powietrzu. Na plus zablokowany strzał Firmino w 3. minucie spotkania. Ocena: 2

Victor Lindelof – Bardzo kiepski występ Szweda. Ciężko cokolwiek napisać o jego występie, ponieważ praktycznie przeszedł obok meczu. Trzykrotnie wybił piłkę, raz odebrał i wykonał jeden wślizg. Ocena: 2

Luke Shaw – Podobnie jak w przypadku Lindelofa, Shaw również nie dojechał na to spotkanie. W ostatnim czasie chwalony za grę w ofensywie jednak w czwartkowy wieczór wyglądał pod tym względem mizernie. Na siedem dośrodkowań tylko trzy znalazły adresata. Współwinny bramki na 1:3. Ocena: 2

Fred – Ciężko napisać cokolwiek pozytywnego na temat gry Brazylijczyka, czego dowodem jest zmiana w 63. minucie. Wykonał zaledwie jedno kluczowe podanie. Fatalnie zachował się przy trzeciej bramce Liverpoolu. Ocena: 2

Scott McTominay – Z pary Fred-McTominay, to Szkot prezentował się nieznacznie lepiej. Podjął dwie udane próby dryblingu, wygrał wszystkie pojedynki powietrzne. Stracił piłkę w środkowej strefie boiska, co poskutkowało utratą trzeciej bramki. Ocena: 3

Paul Pogba – W pierwszej połowie praktycznie każda akcja przechodziła przez Francuza. Świetnie przerzucił piłkę do Rashforda przy pierwszej bramce. Pokazywał się również w defensywie, gdzie czterokrotnie odebrał piłkę. Bardzo duży minus za nieupilnowanie Firmino przy drugiej bramce Liverpoolu. Ocena: 4

Bruno Fernandes – Dobry występ Portugalczyka. Strzelił gola po strzale zewnętrzną częścią stopy. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Liverpoolu, jednak wydaje się, że mimo to wpadłaby do siatki. Próbował poderwać zespół do ataku. Oddał sześć strzałów i zaliczył dwa kluczowe podania. Ocena: 6

Marcus Rashford – Świetnie rozegrał piłkę do Wan-Bissaki przy akcji bramkowej. Bardzo dobre wykończenie akcji w trudnej sytuacji. Podjął trzy próby dryblingu, w tym jedną udaną. Anglik jest wyraźnie zmęczony trudami obecnego sezonu. Ocena: 4

Edinson Cavani – Świetnie zareagował na złe podanie Alissona w 5. minucie, jednak potem podjął złą decyzję o strzale. W pierwszej połowie niewidoczny na boisku. Zagrał genialną prostopadłą piłkę, asystując przy bramce Rashforda. Ocena: 3,5

Rezerwowi:

Mason Greenwood – Po jego wejściu na boisko coś się zaczęło dziać w ofensywie. Oddał trzy strzały w tym jeden celny, z kolei dwa zostały zablokowane. Ocena: 5

Nemanja Matić – Fatalna strata, która poskutkowała utratą czwartej bramki. Ocena: 2