David Beckham dołącza do Galerii Sław Premier League

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Zdobywca Treble, David Beckham, został trzecim “Czerwonym Diabłem” wprowadzonym do nowej Galerii Sław Premier League.

Becks, będąc młodym chłopcem, przeszedł przez Akademię jako członek legendarnej „Class’92’ i zadebiutował w pierwszym zespole we wrześniu 1992 roku. Po okresie wypożyczenia w Preston North End, zajął miejsce w pierwszej drużynie Manchesteru United w sezonie 1995/96, zdobywając podwójną koronę. Strzelił piękną bramkę w pierwszym meczu sezonu 1996/97 z Wimbledonem, uderzając z połowy boiska.

Znany ze stałych fragmentów gry – nadal posiada rekord Premier League pod względem bramek z rzutów wolnych – Beckham był ich wybitnym wykonawcą podczas legendarnej kampanii Treble.

Becks strzelił 62 gole i zanotował 80 asyst w najwyższej klasie rozgrywkowej, zanim dołączył do Realu Madryt w szeroko nagłośnionym transferze w czerwcu 2003 roku.

W odpowiedzi na nagrodę David powiedział premierleague.com: – To zaszczyt być wprowadzonym do inauguracyjnej Premier League Hall of Fame wraz z tymi legendami tej dyscypliny sportu i ligi.

– Premier League była bardzo ważną częścią mojej kariery i życia i cieszę się, że jestem stawiany obok tych ikon, z którymi grałem, rywalizowałem i na których patrzyłem.

– To dla mnie jeszcze większy zaszczyt, wiedząc, że to zasługa fanów – dodał Becks. – Miniony rok pokazał, jak ważni są kibice dla tego sportu i wspaniale jest widzieć, jak powoli wracają na stadiony, ponieważ sprawiają, że piłka nożna jest naprawdę wyjątkowa.

– Zawsze powtarzałem, że przez całą moją karierę i po niej, jestem bardzo szczęśliwy, że mam niesamowitych fanów, którzy wspierają mnie bez końca, więc dziękuję wszystkim, którzy głosowali.

Co postrzega jako swoje najmilsze wspomnienie z kariery w Premier League, poza tymi sześcioma trofeami?

– Te wielkie mecze, które wygrywaliśmy przez lata z takimi klubami jak Liverpool, Arsenal, Manchester City i Leeds – to wszystkie ulubione momenty mojej kariery w Premier League – powiedział.

Przeczytaj również:  Roy Keane: Fred i Scott McTominay nie są wystarczająco dobrzy

– To były intensywne spotkania, w których kibice krzyczeli co sekundę, a my byliśmy tak zdeterminowani, aby wygrać. To są wspomnienia i chwile, które będę cenił na zawsze jako zawodnik i odczuwam je do dziś, gdy United wygrywa. Moja kariera w Premier League dała mi jedne z najlepszych chwil w moim życiu i to zaszczyt być docenionym w ten sposób.

Thierry Henry i Alan Shearer byli pierwszymi członkami Hall of Fame. Beckham dołączył do Cantony, Keane’a, Franka Lamparda, Dennisa Bergkampa i Stevena Gerrarda, którzy zostali wprowadzeni po tegorocznej ankiecie fanów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze