Pięciu zawodników Manchesteru United z powołaniami na nadchodzące Mistrzostwa Europy

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Bieżący sezon powoli dobiega końca, lecz na szczęście dla fanów piłki nożnej zbliżamy się do rozpoczęcia zaległym Mistrzostw Europy. Selekcjonerzy kadr narodowych postanowili ujawnić swoje składy na turniej co poskutkowało pięcioma powołaniami dla piłkarzy Manchesteru United.

Pandemia koronawirusa wymusiła przeniesienie Mistrzostw Europy o rok i na chwilę obecną wszystkie zespoły wydają się gotowe na turniej. Nadchodzący puchar zostanie rozegrany w nowej formule, ponieważ po raz pierwszy spotkania EURO zostaną rozegrane w aż 11 krajach.

Całe rozgrywki zainaugurują 11 czerwca reprezentacje Włoch i Turcji. Kampania 2020/21 nie była najszczęśliwsza dla wielu zawodników oraz klubów, lecz sam sezon dobiegł końca, więc selekcjonerzy kadr narodowych postanowili ujawnić powołania na Mistrzostwa Europy.

Francja

Paul Pogba dostał powołanie na swój czwarty turniej międzynarodowy i wraz z kadrą “Les Bleus” będzie rywalizować w grupie F. Rywalami grupowymi Francuzów będą Niemcy, Węgry oraz Portugalia.

Niestety Anthony Martial nie otrzymał powołania do kadry ze względu na uraz kolana.

Holandia

Frank de Boer postanowił zabrać na turniej Donny’ego van de Beeka, który aż trzy krotnie trafiał do bramki rywali w ostatnich dziewięciu meczach w reprezentacji Holandii.

W swojej grupie Holendrzy zmierzą się z Austrią, Macedonią Północną oraz Ukrainą.

Portugalia

Na zgrupowanie reprezentacji Portugalii pojedzie Bruno Fernandes, który został ostatnio okrzyknięty zawodnikiem sezonu Manchesteru United. Reprezentacja z półwyspu Iberyjskiego chce powtórzyć wyczyn sąsiedniej Hiszpanii i celuje w obronienie tytułu Mistrzów “Starego Kontynentu”.

Powołanie otrzymał również był piłkarz “Czerwonych Diabłów”, Cristiano Ronaldo dla którego nadchodzący turniej będzie dziewiątym w barwach kadry narodowej.

Szkocja

EURO 2020 będzie pierwszym wielkim turniejem dla reprezentacji Szkocji od 1998 roku. Steve Clark postanowił ponownie powołać Scotta McTominay’a, który był kluczowym graczem w eliminacjach oraz Lidze Narodów.

Szkoci na turnieju zagrają w grupie D i zmierzą się z Anglią, Chorwacją oraz Czechami.

Szwecja

Zaproszenie na zgrupowanie oraz mistrzostwa otrzymał Victor Lindelof, który na swoim koncie ma już 40. spotkań w reprezentacji narodowej. W swojej grupie Szwedzi zmierzą się z Polską, Słowacją oraz Hiszpanią.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze