Sir Alex Ferguson: kibice zawsze mają wpływ na wynik

manutd.com Jakub Zieliński
Zmień rozmiar tekstu:

Były menedżer Manchesteru United promuje obecnie film dokumentalny “Never Give In”, opowiadający o jego karierze. W ramach promocji, Sir Alex Ferguson udzielił wywiadu aktorowi Christopherowi Ecclestonowi, w którym między innymi wypowiedział się na temat wpływu kibiców na grę zespołów.

W poprzednim tygodniu, po ponad rocznej przerwie, Old Trafford przywitało 10 tysięcy kibiców na swoich trybunach. Sir Alex Ferguson nie ma wątpliwości co do wpływu kibiców na wyniki spotkań i przyznaje, jak dobrze wspomina wyjazdy chociażby do Londynu, gdzie kibice Manchesteru United wiernie podążali za swoją drużyną.

– Fantastycznie to wspominam. Uwielbiałem wyjazdy do Londynu. Na Queens Park Rangers mieliśmy całą trybunę, jedną trzecią stadionu. Na Wimbledonie, całą stronę. Na Fulham, całą trybunę.

– To fantastyczne, to cię naprawdę inspiruje. W stu procentach to wpływa na wynik.

Brak kibiców na stadionach spowodowany pandemią koronawirusa był odczuwalny dla wszystkich w tym sezonie. Sir Alex Ferguson wspomina również o Liverpoolu, który zanotował niechlubną serię porażek na własnym stadionie w tej kampanii Premier League.

– Ujmijmy to tak, na przykład Liverpool, przegrali 6 spotkań z rzędu na własnym stadionie w tym sezonie. Kiedy to zdarzyło się po raz ostatni na Anfield? Wpływ kibiców, szczególnie na dużych stadionach, takich jak Anfield, Old Trafford czy Newcastle, jest zawsze ogromny.

– Na Newcastle jest wspaniale, ten hałas, wszędzie czarno-biało. Każdy jest ubrany w czarno-białe barwy. Nie dają dojść do głosu kibicom przyjezdnym, ale mieliśmy tam dobre występy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze