ESPN: Man Utd zarezerwował na letnie wzmocnienia 150 milionów funtów

ESPN sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi dziennikarz amerykańskiej stacji ESPN, Rob Dawson, Manchester United planuje w nadchodzącym letnim oknie transferowym wydać około 150 milionów funtów, aby wzmocnić swój skład przed sezonem 2021/22.

“Czerwone Diabły” odczuły skutki kryzysu finansowego wywołanego pandemią Covid-19, dlatego też budżet na letnie transfery nie będzie nieograniczony, ale ma być na tyle pokaźny, aby spróbować wzmocnić drużynę w aż pięciu obszarach. Obecnie klub z Old Trafford rozgląda się za napastnikiem, skrzydłowym, defensywnym pomocnikiem, a także środkowym i prawym obrońcą.

Do tego prawdopodobnie pierwszym wzmocnieniem kadry Manchesteru United w nadchodzącym oknie transferowym będzie bramkarz Aston Villi i zarazem wychowanek klubu z Old Trafford, Tom Heaton. 35-latek nie przedłużył swojej umowy z ekipą z Birmingham i ma wrócić do macierzystego klubu, aby zapewnić rywalizację w bramce dla Davida de Gei i Deana Hendersona.

Na liście sztabu i działu rekrutacyjnego Manchesteru United znajdować się mają ponadto tacy zawodnicy jak Jadon Sancho, Harry Kane, Jack Grealish, Pau Torres, Sven Botman, Raphael Varane, Declan Rice oraz Max Aarons.

Porozumienie ws. zakupu Jadon Sancho ma być na Old Trafford postrzegane jako bardziej prawdopodobne niż miało to miejsce w poprzednie lato, bowiem Borussia Dortmund obniżyła swoje wymagania finansowa w przypadku sprzedaży skrzydłowego. Z kolei Harrym Kanem oraz Jackiem Grealishem interesować się ma także Manchester City, podczas gdy Real Madryt wciąż ma nadzieję na podpisanie nowej umowy z Raphaelem Varanem.

Jak jednak podaje dalej Rob Dawson, choć na Old Trafford zdają sobie sprawę, że istnieje potrzeba dalszych inwestycji w skład, aby zmniejszyć dystans do mistrza Anglii, Manchesteru City, to zarówno Ole Gunnar Solskjaer, wiceprezes wykonawczy, Ed Woodward, jak i dyrektor sportowy, John Murtough, mają też ostrożnie podchodzić do kwestii rekrutacji, ponieważ wychodzą z założenia, że zbyt duże przetasowanie w składzie w jednym oknie transferowym też nie będzie zdrowe dla drużyny.

Poza celowaniem we wzmocnienie składu co najmniej trzema zawodnikami, którzy mogliby natychmiastowo wzmocnić kadrę pierwszej drużyny, spodziewanym jest również, że około trzech piłkarzy kadry Solskjaera opuści klub, bowiem ten celuje w zamknięciu się w letnich wydatkach w sumie netto pomiędzy 100 a 150 milionów funtów.

Niepewni swojej przyszłości są dwaj zawodnicy wypożyczeni w zakończonym dopiero co sezonie do Serie A. Andreas Pereira i Diogo Dalot reprezentowali kolejno Lazio i Milan. Według źródeł ESPN, klub z Mediolanu jest skłonny wykupić Portugalczyka, podczas gdy dalsza przyszłość Brazylijczyka we Włoszech nie jest już taka pewna.

Manchester United i Ole Gunnar Solskjaer planują także zasiąść do rozmów z Jessem Lingardem po tym, jak Anglik zanotował imponujące wypożyczenie do West Hamu United w drugiej połowie sezonu 2020/21. 28-latek strzelił 9 goli ligowych dla “Młotów” i znalazł się we wstępnej kadrze Anglii na Euro 2020. Do końca umowy Lingarda z “Czerwonymi Diabłami” pozostał już tylko rok.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze