Sky Sports: kolejna rozprawa Ryana Giggsa odbędzie się 24 stycznia 2022 roku

Sky Sports Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ryan Giggs został oskarżony o napaść oraz zachowania, które miały na celu kontrolować siłą inne osoby. 47-latek zaprzeczył wszystkim zarzutom i 24 stycznia przyszłego roku ponownie stanie przed sądem.

W piątek odbyło się przesłuchanie Giggsa w sądzie koronnym w Manchesterze. Było to pierwsze spotkanie byłego zawodnika „Czerwonych Diabłów” z tego typu instancją w ramach, którego ustalono nowy termin rozprawy.

Walijczyk został oskarżony o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu około 30-letniej kobiety oraz napaść na 20-latkę w Salford w ubiegłym roku. Byłemu zawodnikowi zarzuca się również narzucanie woli innym osobom oraz próby kontrolowania ich. Ostatni zarzut ma dotyczyć okresu od grudnia 2017 roku do listopada 2020 roku.

Giggs stanął przed sądem w Manchesterze w zeszłym miesiącu i zaprzeczył wszystkim zarzutom. Ostatecznie nie udowodniono winy oskarżonemu.

Były szkoleniowiec reprezentacji Walii postanowił wydać oświadczenie, w którym stwierdził, że szanuje prawo oraz rozumie wagę zarzutów.

– Nie przyznam się w sądzie do winy, ponieważ zamierzam oczyścić moje imię. Chciałbym życzyć Robertowi Page’owi, sztabowi szkoleniowemu, zawodnikom oraz kibicom sukcesów podczas nadchodzących Mistrzostw Europy.

Ryan Giggs podczas swojej kariery trenerskiej był tymczasowym trenerem Manchesteru United oraz został szkoleniowcem reprezentacji Walii, z którą wygrał aż 64 spotkania. Walijczyk jako zawodnik wygrał aż trzynaście razy Premier League, dwa razy Ligę Mistrzów, czterokrotnie Puchar Anglii oraz trzy razy triumfował w pucharze ligi.

Tagi: ,

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze