“Daily Mail”: Man Utd nie będzie uczestniczył w wyścigu o Harry’ego Kane’a

Daily Mail Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podało w niedzielę “Daily Mail”, Manchester United nie włączy się tego lata do walki o pozyskanie napastnika Tottenhamu, Harry’ego Kane’a. Jak dodaje brytyjski dziennik, na Old Trafford priorytetem transferowym ma być w nadchodzących tygodniach skrzydłowy Borussii Dortmund, Jadon Sancho, a za rok “Czerwone Diabły” chcą powalczyć o klubowego kolegę Anglika, Erlinga Haalanda.

Zdaniem “Daily Mail”, Manchester United nie chce wydawać 120 milionów funtów za Harry’ego Kane’a i te pieniądze woli przeznaczyć na pozycję, która jeszcze pilniej na Old Trafford wymaga wzmocnienia – uzupełnienie prawego skrzydła. “Czerwone Diabły” już w zeszłym roku próbowały pozyskać Jadona Sancho, ale w nadchodzącym oknie transferowym ma być o to nieco łatwiej.

Z kolei jeżeli chodzi o pozycję napastnika, to po przedłużeniu o kolejny rok kontraktu z Edinsonem Cavanim, na Old Trafford nie widzi się priorytetu we wzmocnieniu tej pozycji. Ponadto celem numer jeden w perspektywie nowego numeru 9 na Old Trafford ma pozostawać Erling Haaland z Borussii Dortmund i to właśnie o Norwega Manchester United ma zamiar walczyć za rok, gdy w kontrakcie 20-latka aktywowana zostanie klauzula odstępnego (na kwotę 65 milionów funtów).

Zaledwie kilka godzin po przegranym finale Ligi Europy, Ole Gunnar Solskjaer miał siąść do rozmów z nowym dyrektorem sportowym Manchesteru United, Johnem Murtoughiem, z którym wspólnie nakreślił plan na najbliższe lato i nie tylko. Ten jednak miał nie zawierać nazwiska Harry’ego Kane’a.

Król strzelców Premier League minionego sezonu po raz pierwsze w swojej karierze w ostatnich tygodniach zaczął otwarcie mówić o możliwości zmiany barw klubowych. To zrodziło wiele spekulacji na temat 27-latka. Manchester United nie chce jednak w nadchodzącym okienku wydawać fortunę na pozycję, która obecnie nie jest priorytetem do wzmocnienia, a także nie chce wchodzić w trudne negocjacje z Danielem Levym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze