“MEN”: Manchester United planuje wypożyczenie czterech młodych zawodników w przyszłym sezonie

MEN Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Ethan Galbraith, Dylan Levitt, Matej Kovar oraz Di’Shon Bernard to młodzi zawodnicy, których Manchester United będzie chciał wypożyczyć w następnym sezonie.

Jak dowiedziało się „MEN Sport”, młody kwartet znajduje się w grupie piłkarzy Manchesteru United U-23, która rozpatrywana jest do wypożyczenia. Klub chce postawić na rozwój wielu graczy w najbliższe lato.

„Czerwone Diabły” kierują się polityką trzymania zawodników U-23 u siebie w małej grupce i wysyłania piłkarzy w wieku 19 lat lub więcej do niższych lig angielskich, aby tam mieli okazję na regularną grę.

20-letni Levitt i 21-letni Kovar poprzedni sezon spędzili na wypożyczeniach w League One, jednak ich czas w Charltonie oraz Swindon pozostawiały nieco do życzenia. Levitt wrócił w styczniu, by trafić na wypożyczenie do chorwackiego zespołu Istra 1961, tymczasem bramkarz Kovar resztę sezonu spędził z drużyną U-23.

Levitt zasłużył sobie na powołanie do szerokiego składu Walii na letnie Mistrzostwa Europy i jest bardzo wysoko ceniony przez sztab szkoleniowy swojej reprezentacji.

Podejrzewa się, że Kovar zostanie wypożyczony do jakiegoś klubu z innej ligi, ponieważ Manchester United chce odbudować jego pewność siebie po kiepskim okresie w Swindon. Źródła z klubu sugerują, że zespół z innego kraju może bardziej pasować do stylu gry młodego bramkarza.

Bernard cieszył się całkiem udanym wypożyczeniem do Salford City z League Two, klubu zarządzanego przez legendy Manchesteru United. Grając na kilku defensywnych pozycjach, pomógł „The Ammies” w walce o play-offy. 20-latek wystąpił w 31 spotkaniach i spodziewa się, że następny sezon rozegra na poziomie League One.

Galbraith w trakcie poprzedniego sezonu musiał się zmierzyć z kilkoma kontuzjami, ostatnio dokuczały mu problemy z pachwiną. „Czerwone Diabły” chciałyby go wysłać do innego klubu, aby tam nabrał nieco doświadczenia. 20-latek ma za sobą już spotkania w reprezentacji, występując w barwach Irlandii Północnej.

Levitt, Kovar oraz Bernard mają kontrakty ważne do czerwca 2022 roku. Galbraith, który na początku kampanii 2020/21 podpisał nowy kontrakt, związał się z klubem do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

„MEN” wcześniej donosiło, że James Garner oraz Teden Mangi – wraz z wymienioną wcześniej czwórką zawodników – znajdą się pod „parasolem” pierwszej drużyny Solskjaera, chociaż kilka klubów wyraża zainteresowanie wypożyczeniem ich.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze