Aleksander Ceferin: Joel Glazer przyznał się do popełnienia błędu

The Telegraph Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Według Aleksandra Ceferina władze Manchesteru United okazały szczerą skruchę. Prezydent federacji nie ukrywał, że nie jest całkowicie przekonany do wersji Eda Woodwarda.

Praktycznie projekt Super Ligi upadł pomimo resztki zespołów, które nadal dzielnie walczą z UEFĄ. Łącznie zespołów założycielskich było 12 z czego aż 6 pochodziło z Premier League.

Po tym jak UEFA wypowiedziała wojnę nowym zawodom europejskim wiele drużyn postanowiło się wycofać. Szeregi założycieli opuściły m.in. wszystkie kluby angielskiej ekstraklasy.

Aleksander Ceferin w rozmowie z brytyjskim “The Telegraph” ujawnił, że odbył rozmowę z Joelem Glazerem. Amerykanin miał szczerze przyznać się do winy oraz przeprosić za decyzję o przystąpieniu do Super Ligi.

– Odbyłem rozmowę z Joelem Glazerem. Przyznał się do popełnienia błędu i co najważniejsze było to szczere. Zdawał sobie sprawę, że jego klub musi ponieść jakąś karę i zapewnił, że nigdy się to nie powtórzy. Wierzę mu – mówił Aleksander Ceferin.

Prezydent UEFA opowiedział również o aktualnych stosunkach między nim a Edem Woodwardem. Panowie ponownie się spotkali podczas ostatniego finału Ligi Europy w Gdańsku.

– Ed Woodward powiedział mi, że nie wiedział nic o Super Lidze. Nie wiem, co mam o tym sądzić. Nie chcę go niepotrzebnie osądzać, więc nikomu nic nie ujawniłem w tej sprawie.

– Woodward zadzwonił do mnie i powiedział, że zaplanowane reformy Ligi Mistrzów są bardzo dobre. Może wtedy był szczery, lecz nadal nie jestem tego pewny. Później wyjaśniał, że nie wiedział nic o założeniu Super Ligi. Tyle wiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze