Gareth Southgate: gracze, którzy nie znaleźli się w kadrze na turniej, mogą zagrać w spotkaniach towarzyskich

teamtalk.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Gareth Southgate potwierdził, że gracze, którzy nie znaleźli się w jego 26-osobowej kadrze na Euro 2021, tacy jak Jesse Lingard – nadal będą odgrywać rolę w reprezentacji.

Przemawiając na konferencji prasowej po ogłoszeniu, Southgate powiedział: – Najbardziej złożoną częścią były te kontuzje i to, czy powinniśmy zaryzykować – zawodnicy tacy jak Jordan Henderson i Harry Maguire nie są w pełni zdrowi.

– Z doświadczeniem, które mają, uważamy, że możemy doprowadzić ich do punktu, w którym będą zaangażowani w turniej i warto ich wziąć – zwłaszcza, że ​​mamy rozszerzony skład złożony z 26 osób.

W kadrze Anglii nie znalazł się Jesse Lingard. Pomocnik Manchesteru United odzyskał miejsce w kadrze podczas marcowego zgrupowania po znakomitej formie, zanim mocno zakończył sezon.

Southgate dodał: – Myślę, że każda selekcja jest trudna, ponieważ mamy wielu utalentowanych graczy w tym kraju. Najtrudniejszą rzeczą [tym razem] jest niemożność wzięcia piłkarzy, którzy byli z nami w poprzednich meczach i są profesjonalistami, więc wiem, jakim rozczarowaniem jest dla nich w tej chwili nie jechać na główny turniej.

– Wciąż mamy dwa mecze towarzyskie i przez lata było wiele przykładów kontuzji, które wykluczyły zawodników, więc jest jeszcze czas dla tych graczy, mimo że nie ma ich w tej chwili na liście.

Anglia zagra w środę z Austrią, a w niedzielę zmierzy się z Rumunią, kończąc przygotowania do turnieju.

Southgate przyznał, że rozmowa z Lingardem była „bardzo trudna”, ale ujawnił, że pomocnik może zacząć mecz przeciwko Austrii. James Ward-Prowse i Ollie Watkins również nie znaleźli się na ostatecznej liście.

– Tej trójce dałem możliwość powrotu do domu, ale wszyscy byli nieugięci, chcieli zostać i być częścią grupy. Myślę, że Jesse prawdopodobnie zacznie jutrzejsze spotkanie w pierwszym składzie – powiedział.

Przeczytaj również:  Sytuacja kadrowa przed derbami Manchesteru

– Ich zaangażowanie i profesjonalizm były wzorowe. Wczoraj po południu rozmawiałem z tymi graczami, chociaż byli rozczarowani, wiedzieli, na czym stoją, a atmosfera w naszym obozie pozostała pozytywna.

Niemniej jednak Southgate spotkał się z krytyką ze strony ekspertów stacji Sky Sports News. Darren Bent powiedział: – Gareth stwarza tam swoje własne problemy, ponieważ jeśli Lingard zagra jutro i wypadnie naprawdę dobrze, zdobędzie dwa gole, rozlegnie się krzyk „dlaczego nie ma go w drużynie?”.

– Z pewnością Gareth chce wykorzystać te spotkania, aby przygotować się do turnieju. Będą tam gracze tacy jak Raheem Sterling, który nie grał wielu minut. Ale chcesz się skoncentrować na 26-osobowym składzie, poświęcić kilka minut graczom, którzy tego potrzebują, zagrać innym systemem, może wypróbować zawodników w innych rolach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze