Nowa era dialogu i konsultacji z fanami. Joel Glazer przemówił na Forum Fanów

manutd.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w osobie Joela Glazera na Forum Fanów przedstawił swoją wizję nowej ery dialogu i konsultacji z fanami, w tym stworzenie Organu Doradczego Fanów oraz Kibicowskiego Programu Akcji [Fan Share Scheme]. 

Wicedyrektor wykonawczy Manchesteru United, Joel Glazer, spotkał się z kibicami na Forum Fanów, aby rozpocząć dyskusje, podczas której omówił wizję klubu we wstępnych uwagach skierowanych do przedstawicieli sympatyków “Czerwonych Diabłów”. Ponadto, przedstawił on swoje zamiary dotyczące inwestycji w Old Trafford i boiska treningowego.

– Naszym celem jest wygranie każdych rozgrywek, w których uczestniczymy. Nadal będziemy inwestować w naszą Akademię oraz na rynku transferowym, aby wspierać menedżera w dążeniu do osiągnięcia celów klubu.

– Jako klub poświęciliśmy wiele czasu i środków w ciągu ostatnich kilku lat na aktualizację i dalszy rozwój naszej rozległej, globalnej sieci skautów, dostosowując się do nowoczesnego środowiska piłkarskiego. To projekt, który powinien stanowić fundament dla długoterminowego sukcesu w nadchodzących latach.

– Ponadto, jak wszyscy wiecie, skupiliśmy się również na rozwoju naszej drużyny kobiecej zgodnie z tradycjami i wartościami klubu. Jesteśmy zaangażowani w kontynuację tego procesu.

– Old Trafford jest sercem Manchesteru United i podczas gdy w ciągu ostatnich 10 lat wydaliśmy ponad 100 milionów funtów na projekty infrastrukturalne, teraz przyspieszymy proces planowania dużo bardziej znaczących inwestycji i modernizacji stadionu. Zapewniamy, że w trakcie tego procesu będziemy konsultować się z kibicami, aby w efekcie końcowym uzyskać rezultat, z którego wszyscy poczujemy się dumni.

– Tak samo wygląda to w przypadku boiska treningowego. Wstępne prace są już w toku. Udostępniliśmy znacznie środki finansowe, aby jeszcze bardziej ulepszyć nasze obiekty treningowe i zapewnić, że pozostanę one klasy światowej.

Na Forum przedstawiono propozycje wzmocnienia reprezentacji kibiców i ich roli w funkcjonowanie klubu. Oto one:

  • Utworzenie Organu Doradczego Fanów, który będzie konsultował się z wyższym kierownictwem klubu i właścicielami oraz wzmocnienie Forum Fanów.
  • Organ będzie składał się z przedstawicieli Forum i kluczowych grup kibiców, aby zapewnić, iż perspektywa fanów jest brana pod uwagę w procesie podejmowania decyzji w klubie.
  • Klub rozpoczął bezpośredni dialog z MUST w celu ustalenia korzystnego dla obu stron Kibicowskiego Programu Akcji, obejmującego nową klasę udziałów, z których każdy będzie miał takie same prawo do głosu jak posiadacze akcji należące do rodziny Glazerów. Ustanowiłoby to dla kibiców podstawę do zbudowania znaczącego udziału w klubie i stworzenia nowego ducha partnerstwa.
Przeczytaj również:  Tom Heaton: Lisandro Martinez będzie graczem światowego poziomu

Joel Glazer poruszył również temat modelu samowystarczalnego klubu:

– Pragniemy, aby ten klub zawsze odnosił sukcesy i wygrywał trofea. Rywalizacja o nie wymaga znacznych inwestycji. Komercyjny rozwój klubu pomógł w uzyskaniu przychodów, które ostatecznie w zrównoważony sposób wspierają te inwestycje. Takie podejście w ciągu ostatnich 5 lat pozwoliło nam posiadać jedne z najwyższych wydatków na transfery netto w światowym futbolu i jeden z najwyższych rachunków płacowych.

– Ponadto, jako bezpośredni rezultat naszej działalności komercyjnej, utrzymaliśmy ceny biletów na przystępnym poziomie i nie podnieśliśmy tych cen od ponad 10 lat. Jest to obszar, z którego jako klub jesteśmy bardzo dumni.

– Z przyjemnością zjawiłem się na Forum Fanów, aby wysłuchać opinii kibiców, odpowiedzieć na ich pytania i podzielić się pomysłami, w jaki sposób możemy poprawić sposób naszej współpracy.

– Jako właściciele chcemy dokładnie tego samego, co kibice – drużyny pełnej sukcesów i silnego klubu. Pragniemy również funkcjonować na zasadzie partnerstwa, aby osiągnąć te cele.

– Fani są siłą napędową Manchesteru United i jestem osobiście zaangażowany w zapewnienie im większego prawa głosu poprzez utworzenie Organu Doradczego Fanów oraz Kibicowskiego Programu Akcji.

– Klub od kilku miesięcy prowadzi rozmowy z MUST dotyczące tego programu i zasięgnął już porad prawnych na temat dostępnych opcji. Rozmowy zostaną teraz zintensyfikowane w celu uzgodnienia planu przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze