Sky Sport: Harry Maguire ćwiczy już na siłowni, a jego rehabilitacja przebiega sprawnie

Sky Sports Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Rehabilitacja Harry’ego Maguire przebiega sprawnie, a sam zawodnik powrócił już na siłownie. Jednak nie wiadomo jeszcze, czy obrońca wystąpi w pierwszym meczu fazy grupowej na Euro 2020.

Harry Maguire doznał urazu w meczu z Aston Villą i od tamtego momentu nie pojawił się ani razu na boisku. Kapitan Manchesteru United pauzował około miesiąca i ominął przegrany finał Ligi Europy.

Anglik otrzymał powołanie do kadry narodowej na nadchodzące Mistrzostwa Europy, lecz nadal nie jest pewny jego występ w pierwszym meczu z Chorwacją. Dziennikarz Sky Sports Rob Dorsett ujawnił kilka naprawdę ważnych wieści na temat zdrowia byłego gracza Leicester City.

– Dzisiaj mamy naprawdę dobre wieści w sprawie kadry reprezentacji Anglii, w tym Harry’ego Maguire’a. Rehabilitacja zawodnika przebiega szybko i sprawnie po tym jak dołączył do swoich kolegów z kadry oraz klubu. Widzieliśmy go na siłowni, na której trenował siłowo. Uraz kostki uniemożliwił mu występ w finale Ligi Europy, więc przez miesiąc nie grał, czyli praktycznie pauzował ponad trzy tygodnie.

– Wszystkie te obrazy pokazują nam jak dobrze radzi sobie w powrocie do zdrowia. Jest na siłowni i ciężko pracuje nad rehabilitacją. Oczywiście, jest jeszcze pytanie czy będzie zdolny do gry w meczu z Chorwacją, który rozpocznie Mistrzostwa Europy dla reprezentacji Anglii.

– Dzisiaj mamy 4 czerwca, więc mamy jeszcze dziewięć dni do wcześniej wspomnianego spotkania. Dobrymi wieściami są jego postępy w powrocie do zdrowia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze