Letnie okno transferowe oficjalnie zostało otwarte

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Podczas gdy większość bezpośredniej uwagi fanów skupia się teraz na międzynarodowej piłce nożnej, letnie okno transferowe zostało oficjalnie otwarte.

Zostały tylko dwa dni do rozpoczęcia Euro 2020. Pierwszy mecz rozegrają Włosi z Turcją. W tym samym czasie fani Manchesteru United będą chcieli mieć oko na wydarzenia na rynku transferowym.

Ole Gunnar Solskjaer przedstawił swoje zamiary w tym zakresie, gdy sezon 2020/21 dobiegł końca w maju. Przemawiając po ostatnim meczu w Premier League, menedżer powiedział: – Mam nadzieję, że możemy się wzmocnić kilkoma zawodnikami.

– Zdecydowanie potrzebujemy dwóch lub trzech graczy, aby rzucić wyzwanie o tytuł. Wciąż jesteśmy zbyt daleko w tyle, by sądzić, że to przyjdzie samo.

Jak zawsze, pojawiło się już mnóstwo spekulacji. Okno transferowe jest otwarte do północy 31 sierpnia, więc jest dużo czasu na zawarcie jakichkolwiek transakcji.

Termin upływa dwa tygodnie po rozpoczęciu nowego sezonu Premier League 14 sierpnia, a mecze nowej kampanii zostaną ujawnione w następną środę.

Jeśli chodzi o odejścia, kilku graczy pożegna się z Manchesterem United pod koniec tego miesiąca, kiedy ich kontrakty wygasną. Na opublikowanej liście znajduje się bramkarz Sergio Romero, który w swoim czasie na Old Trafford zdobył Puchar Anglii, Puchar EFL i Ligę Europy. Oprócz Argentyńczyka klub opuści sześciu graczy Akademii.

Podczas gdy menedżer jest wyraźnie zainteresowany sprowadzeniem kilku zawodników, będzie miał również możliwość wzmocnienia swojego składu graczami powracającymi z wypożyczeń. Należą do nich: Ethan Laird, Teden Mengi, Di’Shon Bernard, Diogo Dalot, Andreas Pereira, Jesse Lingard, Dylan Levitt, Facundo Pellistri, James Garner i Tahith Chong.

– Mamy kilku wypożyczonych graczy, którzy mogą wrócić – wyjaśnił Ole. – Może być zainteresowanie kilkoma innymi. Możemy pozwolić niektórym graczom odejść, aby zdobyli doświadczenie i wrócili silniejsi. Poza tym trudno powiedzieć. Ale nie widzę zbyt wielu graczy, którzy opuszczą klub. Chcesz zakończyć okno wzmocniony, o to w tym chodzi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze