Oficjalnie: Justin Cochrane kierownikiem ds. rozwoju piłkarzy i trenerów w Akademii

manutd.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pomocą oficjalnej strony ogłosił, że Justin Cochrane obejmie funkcję kierownika ds. rozwoju piłkarzy i trenerów w Akademii.

Pojawienie się Justina Cochrane’a na Old Trafford ma jeszcze bardziej wzmocnić Akademię po sezonie, w którym jej absolwenci rozegrali 25% minut pierwszego zespołu. Ponadto, w ekipie Ole Gunnara Solskjaera zadebiutowało pięciu wychowanków.

Cochrane tym samym opuszcza Football Association, gdzie był koordynatorem pionu juniorskiego, a także selekcjonerem reprezentacji Anglii U-17. 39-latek będzie teraz nadzorował rozwój piłkarzy “Czerwonych Diabłów” z kadr U-17 oraz U-21, ściśle współpracując z Neilem Woodem oraz Neilem Ryanem. Jego celem będzie zmaksymalizowanie potencjału każdego zawodnika.

W swojej piłkarskiej karierze Justin Cochrane reprezentował kluby z Football League, w tym Crewe Alexandra oraz Roterham United. Ma na swoim koncie również międzynarodowe występy w reprezentacji Antigui i Barbudy. Przygodę trenerską rozpoczął w wieku 17 lat, gdy stworzył lokalną drużynę, reprezentując barwy Queens Park Rangers. Po zdobyciu licencji trenerskich dołączył do Tottenhamu, gdzie spędził dziewięć sezonów, odpowiadając za cały system Akademii. Osiągnął tam pozycję asystenta kierownika ds. rozwoju piłkarzy i pracował z zespołem U-23.

W 2018 roku zgłosiła się po niego Angielska Federacja Piłki Nożnej (FA), a następnie zdobył licencję UEFA Pro, obejmując prowadzenie kadry U-15. Ostatnio Cochrane pracował trener pierwszego zespołu AFC Wimbledon, pomagając im w utrzymaniu drugiej połowie sezonu League One.

Jak informuje oficjalna strona Manchesteru United, Mark Dempsey, nadal będzie pełnił funkcję głównego szefa rozwoju w Akademii i nadzorował pracę pionu trenerskiego.

– Dołączenie do tak znanego na całym świecie systemu Akademii jest dla mnie niezwykle dumnym momentem i nie mogę doczekać się pracy w tej nowej, ekscytującej roli. Od początku naszych rozmów widziałem, jak wiele trenerskich talentów na najwyższym poziomie znajduje się już w tym klubie – powiedział Cochrane.

– Nie mogę doczekać się współpracy z każdym z nich, aby zapewnić naszym zawodnikom odpowiednie środowisko do rozwoju i kontynuować fenomenalny rekord w rozwoju piłkarzy dla pierwszej drużyny Manchesteru United.

– Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować FA za wsparcie w ciągu ostatnich trzech lat, gdzie pracowałem z grupą oddanych pracowników. To okres, którego nigdy nie zapomnę. Praca w drużynie narodowej, której celem jest rozwój przyszłych reprezentantów Anglii, była niesamowitym doświadczeniem. Życzę wszystkiego najlepszego Garethowi i jego sztabowi podczas EURO 2020.

Głos w sprawie rozwoju Akademii Manchesteru United zabrał również dyrektor sportowy klubu z Old Trafford, John Murtough:

– Rozwijanie młodych zawodników jest fundamentalne dla tego, kim jesteśmy jako klub. Istota tego nigdy nie zostanie wyolbrzymiona. Z zadowoleniem przyjmujemy wybór Justina jako część naszego planu sprowadzenia najlepszych trenerskich talentów z zewnątrz, którzy uzupełnią naszą grupę i jeszcze bardziej wzmocnią pracę, którą wykonujemy w Akademii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze