premierleague.com

Stanowisko Premier League oraz FA w sprawie klubów-założycieli Super League

premierleague.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Władzie Angielskiej Federacji Piłki Nożnej (FA) oraz Premier League w środę ogłosiły kary dla angielskich klubów, które miały swój udział w założeniu Super League.

W projekt, który ostatecznie nie wypalił, zaangażowana była cała “Wielka Szóstka”: Manchester United, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City oraz Tottenham. Pomimo tego, że to kluby z Anglii jako pierwsze wyłamały się z nowego projektu zaledwie po jednym dniu, to i tak będą musiały ponieść karę za chęć opuszczenia europejskich rozgrywek. W środę władze ligi oraz Football Association doszły w tej sprawie do konsensusu.

STANOWISKO PREMIER LEAGUE ORAZ FA:
  • Sześć klubów zaangażowanych w propozycję uformowania Super League przyznało dziś ponownie, że ich działania były błędem i po raz kolejny potwierdziło swoje zaangażowanie w Premier League i przyszłość angielskich rozgrywek.
  • Kluby te z całego serca przeprosiły swoich fanów, inne kluby, Premier League oraz FA.
  • Jako gest dobrej woli, kluby wspólnie zgodziły się na dokonanie wpłaty w wysokości 22 milionów funtów, które zostaną przeznaczone na dobro gry, w tym nowe inwestycje we wsparcie dla kibiców, ideę grassroots [w uproszczeniu futbol amatorski – wyj. red.] oraz programy dla społeczności.
  • Co więcej, kluby zgodziły się poprzeć zmiany w przepisach, aby wszelkie podobne działania w przyszłości skutkowały odjęciem 30 punktów.
  • W takim przypadku każdy z sześciu klubów zostałby obciążony także dodatkową karą w wysokości 25 milionów funtów.
  • Premier League oraz FA ściśle współpracowały ze sobą podczas całego procesu i informuje, że to porozumienie kończy oba dochodzenia w tej sprawie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze