Rio Ferdinand odpowiada Jose Mourinho: moim zdaniem Marcus Rashford nie wygląda na zagubionego na prawym skrzydle

Metro Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Rio Ferdinand obala twierdzenie Jose Mourinho, że gwiazda Manchesteru United i Anglii, Marcus Rashford, wygląda na zagubionego i brakuje mu dynamiki.

Były menedżer Manchesteru United wybrał swoją pierwszą pierwszą jedenastkę na pierwszy mecz Anglii przeciwko Chorwacji w niedzielę i zdecydował się pominąć swojego byłego gracza.

Przed Rashfordem w opinii Portugalczyka jest Grealish, ponieważ Mourinho upierał się, że skrzydłowy “Czerwonych Diabłów”, może grać tylko na lewej stronie i wygląda nieswojo na przeciwnej flance.

– Myślę, że Grealish jest nietykalny, a najlepsza pozycja dla niego to lewa strona, co stwarza sytuację, w której dla mnie Rashford może grać tylko tam – powiedział Mourinho w piątek dla talkSPORT.

– Myślę, że kiedy Rashford gra na prawej stronie, jest kompletnie zagubiony. Nie jest w stanie się rozpędzić. Jest bardzo dobry na lewej flance, potrafi znaleźć sobie dużo przestrzeni.

Ale Ferdinand uważa, że ​​częstym motywem dla prawonożnych skrzydłowych w reprezentacji Anglii jest to, że czują się bardziej komfortowo schodząc do środka po swojej mocniejszej stronie.

– Nie uważam, że wygląda na podłamanego, po prostu czuję, że wygląda bardziej komfortowo po lewej stronie – mówi Ferdinand. – Ale powiedziałbym to samo o [Raheemie] Sterlingu. Napastnik Manchesteru City wygląda lepiej po lewej stronie, Grealish prawdopodobnie lepiej wygląda po lewej.

– Myślę, że bardziej chodzi o to, by Gareth Southgate rozmawiał z graczami i sprawił, by zrozumieli, że to gra drużynowa. Będzie rotacja, ludzie będą grać bez pozycji. Ale dla polepszenia zespołu, muszą się upewnić, że idą w dobrym kierunku i wszyscy jesteśmy pozytywnie nastawieni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze