Dyrektor generalny Fundacji Manchesteru United odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Fundacja Manchesteru United ogłosiła, że jej dyrektor generalny, John Shiels, został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego (MBE) na liście Queen’s Birthday Honors.

W swojej karierze trwającej ponad 40 lat John poświęcił się edukacji i wzmacnianiu pozycji dzieci i młodzieży. Po rozpoczęciu życia zawodowego jako nauczyciel i trener w niepełnym wymiarze godzin, przejął zarządzanie akademią Sir Bobby Charlton Soccer w latach 80-tych.

W tym okresie nie tylko rozwinął swoją filozofię futbolu jako narzędzia do angażowania się i pomagania młodym ludziom w rozwijaniu umiejętności życiowych, ale także nawiązał bliską, osobistą przyjaźń z Sir Bobbym i Lady Normą Charlton. Te relacje są silne do dziś.

Po upływie kadencji dyrektora szkół piłkarskich Manchesteru United w 2008 roku, John objął stanowisko dyrektora generalnego fundacji. W tym czasie wdrożył strategię wykorzystywania piłki nożnej i marki Manchester United do edukacji i inspirowania młodych ludzi w rejonie Greater Manchester.

Chociaż Order podkreśla jego zasługi w tym czasie, osoby w społeczności Manchester United i Greater Manchester są bardzo świadome nieustannych wysiłków Johna na rzecz wspierania i karmienia dzieci i ich rodzin podczas pandemii Covid-19.

Richard Arnold, dyrektor zarządzający i przewodniczący Fundacji Manchesteru United, powiedział: – Przywództwo Johna w Fundacji Manchesteru United pozytywnie wpłynęło na życie setek tysięcy dzieci w tym regionie. Jestem niezmiernie dumny z jego osiągnięć – nie bardziej niż w ciągu ostatnich 18 miesięcy, prowadzenia organizacji charytatywnej przez pandemię koronawirusa i dbania o to, by Fundacja była zawsze obecna w czasie, gdy dzieci i ich rodziny najbardziej potrzebują naszej pomocy.

– Wierny swoim korzeniom piłkarskim, wiem, że John jest graczem zespołowym i będzie umniejszał osobiste nagrody, ale przemawiając w imieniu klubu i Fundacji Manchester United, jesteśmy niesamowicie dumni i składamy Johnowi nasze najgorętsze gratulacje.

Po przekazaniu wiadomości o odznaczeniu rodzinie i przyjaciołom, John Shiels powiedział: – To była kompletna niespodzianka. To sprawia, że ​​jestem bardzo dumny, ale również z pokorą jestem naprawdę wdzięczny, że ​​miałem takie życie i zostałem za to doceniony.

– W pełni rozumiem i doceniam, że nie jest to jedyna nagroda dla jednej osoby; wokół mnie było setki ludzi, którzy mnie pilnowali, wspierali i rozwijali. Po prostu robię to samo teraz, jak wszyscy. Ta nagroda będzie mnie bardziej napędzać; jest tak wiele do zrobienia.

Wieloletni zwolennik Fundacji i ambasador Manchesteru United Bryan Robson, Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego również szybko odpowiedział: – Byłem zachwycony, gdy usłyszałem tę wiadomość; Cieszyłem się z pracy z Johnem przy wielu działaniach społecznościowych i imprezach związanych ze zbiórką pieniędzy na przestrzeni lat. Jest najwspanialszym człowiekiem, jakiego można było spotkać.

– Wszystko, czego kiedykolwiek chce, to wywołać uśmiech na twarzach dzieci; zajmie się wszystkimi formalnymi elementami swojej roli, wystąpieniami publicznymi, imprezami typu black-tie itp., ale nigdy nie jest szczęśliwszy niż wtedy, gdy jedzie na sesję piłkarską lub odwiedza dzieci w lokalnej szkole.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze