Euro 2020: Dean Henderson wycofuje się z udziału w turnieju przez kontuzję biodra

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Ze względu na kłopoty z biodrem, Dean Henderson zmuszony jest wycofać się z Mistrzostw Europy. Wychowanek Manchesteru United nie zagrał w jedynym do tej pory meczu “Synów Albionu”, który ci rozegrali na tej imprezie.

W poniedziałek trenował on w odosobnieniu od głównej grupy, a ostatecznie podjęta została decyzja, że udział Hendersona w rozgrywkach musi się zakończyć ze względu na dobro samego piłkarza. Wróci on do Manchesteru, gdzie zostanie zbadany i rozpocznie się jego leczenie.

Aaron Ramsdale zastąpi Deana Hendersona w składzie Anglii na Euro 2020. Henderson wycofuje się ze względu na kłopot z biodrem, który ograniczałby jego treningi podczas turnieju. UEFA zezwala na wymianę bramkarzy w składach w przypadku medycznego uzasadnienia na dowolnym etapie rozgrywek – czytamy w komunikacie angielskiego FA.

Na urazie Hendersona skorzysta inny wychowanek “Czerwonych Diabłów”, Sam Johnstone, który zostanie pierwszym zmiennikiem Jordana Pickforda. Anglicy rozegrają kolejne spotkanie w piątek na Wembley, gdzie zmierzą się ze Szkotami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze