bvb.de

“MEN”: Jude Bellingham o tym, dlaczego wybrał BVB zamiast Man Utd

MEN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jude Bellingham wyjaśnił, dlaczego wybrał BVB zamiast Manchesteru United. Zdaniem Anglika osiągnięcia klubu z Dortmundu w kwestii szkolenia młodzieży były kluczowe przy podjęciu decyzji.

Jude Bellingham w zeszłym roku jako 17-letni pomocnik Birmingham City łączony był z przenosinami do Manchesteru United. Ostatecznie zawodnik zdecydował się na dołączenie do Borussi Dortmund, która również słynie ze szkolenia młodzieży.

Aktualnie Anglik postrzegany jest jako jeden z lepszych zawodników w swoim klubie oraz reprezentacji. Bellingham w rozmowie z mediami postanowił wyjaśnić, dlaczego zdecydował się na przenosiny do Bundesligi.

– Będę szczery. Była to bardzo prosta decyzja do podjęcia.

– Wydaje mi się, że rekord BVB w związany z młodymi zawodnikami oraz sam proces ich rozwoju wystarczył do podjęcia decyzji. Można powiedzieć, że odpowiedzieć sama się znalazła.

– Oczywiście z perspektywy czasu łatwo jest nam o tym mówić, lecz w sytuacji, kiedy dostajesz mnóstwo ofert z innych zespołów, to podjęcie właściwej decyzji nie jest proste.

– Moim zdaniem siła mojego charakteru pochodzi od moich rodziców. Oni byli również kluczowi podczas podejmowania decyzji, ponieważ wspierali mnie w tak ciężkim dla mnie okresie. Dzięki nim czułem się komfortowo podczas decydowania.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze