O numerze na koszulce, pochwałach od sir Aleksa Fergusona oraz rywalizacji z Anglią na Wembley – Q&A ze Scottem McTominayem

Źródło:manutd.com

Scott McTominay jest najnowszym “Czerwonym Diabłem”, który wziął udział w Q&A. Pomocnik był bezpośredni i rozważny, jak zawsze, udzielając odpowiedzi, które obejmowały jego poglądy na temat kapitana United, jego pseudonim od Luke’a Shawa, kogo gust muzyczny to “bałagan” i wiele poważnych rewelacji piłkarskich…

Q&A ze Scottem McTominayem – treść oryginalna

Lauren M (Wielka Brytania): Mój syn Xavier chce zostać piłkarzem – uwielbia Cię, ale również Rashforda, Fernandesa i Pogbę. Jaką najlepszą radę dałbyś małemu dziecku, które chce zostać piłkarzem?

– Tak, Lauren, to bardzo ważne, aby uzyskać porady od takich graczy jak Pogba, Bruno, Marcus, ja, którzy przeszli przez Akademię. To bardzo ważne, aby każdy fragment informacji, które otrzymujesz, był uwzględniony. Powiedziałbym, że pracuj tak ciężko, jak to tylko możliwe, przez całą swoją młodość i ciesz się grą. Graj z uśmiechem na twarzy i ciesz się tym. Nadal cieszę się z każdego dnia przychodzenia na trening. Gdyby mi się to nie podobało, prawdopodobnie bym tego nie robił. Najważniejsze dla mnie jest ciężka praca i uśmiech.

Hannah G (Wielka Brytania): Zauważyłam, że skaczesz za każdym razem, gdy wchodzisz na boisko – czy jest ku temu powód?

– Eee, tak, to pierwszy raz, kiedy ktoś powiedział i zauważył, że to robię, Hannah! Nie, po prostu próbuję skoczyć tak wysoko, jak tylko mogę, aby się przygotować, rozgrzać nogi i uruchomić każdą część ciała. Nie stoją za tym żadne przesądy. Po prostu robię to w każdym meczu; nie wynika to z przesądów. To samo robię za każdym razem, gdy wchodzę na boisko. Lubię się rozgrzewać i to jest część mojej rutyny.

Chris E (Wielka Brytania): Widzę cię jako naszego przyszłego kapitana. Więc moje pytanie brzmi: czy ty również widzisz się w tej roli?

– To bardzo odważne stwierdzenie, Chris. Naprawdę to doceniam, ale nie zwracam uwagi na takie rzeczy. Nie wiemy, kto przyjdzie i odejdzie z klubu i tym podobne. Cenię własne, że tak powiem, odczucia związane z grą w piłkę nożną oraz sposoby podejścia do meczów i samodzielnego przygotowania się do nich. Jeśli pewnego dnia będę mógł kapitanem tego wspaniałego klubu, a już byłem kapitanem drużyny w Pucharze Anglii, aby byłbym zaszczycony.

Tarik D (Wielka Brytania): Jaki jest twój pseudonim? Czy chłopaki nazywają cię Scotty?

– Tak, Tariq, pewnie tak bym powiedział. Prawdopodobnie powiedziałbym, że Scotty, ale nie wiem, ponieważ Luke Shaw zawsze mówi „The Gym Man”, ponieważ zawsze jestem na siłowni Ale on po prostu zawsze wchodzi do sali, kiedy ja tam ćwiczę, więc to tylko zbieg okoliczności! Poza tym Deano [Dean Henderson] ma dla mnie kilka pseudonimów, które tak naprawdę nie pasują i vice versa dla niego. Więc tak, tylko Scotty. Szczerze mówiąc, wszyscy trenerzy i wszyscy piłkarze nazywają mnie Scotty. Eric nazywa mnie McTerminatorem i to mu się podoba. Eric jest super gościem.

Alma W (Szwecja): Które zwierzę opisuje Cię najlepiej?

– Zwierzę? To jest dobre pytanie. Prawdopodobnie powiedziałbym, że wymaga to trochę dłuższej analizy. Oczywistym jest, że ludzie mówią, że jestem jak lew, ale to stary banał i taki łatwy do wybrania. Pewnie wybrałbym coś nieco innego. Prawdopodobnie powiedziałbym, że orka. Ilekroć ludzie myślą o oceanach i najgorszych drapieżnikach, prawdopodobnie myślą o żarłaczach białych. Orki to te, które przychodzą do głowy trochę później, trochę bardziej zaciekłe, bo żarłacze białe nie są aż tak groźne. Więc za każdym razem, gdy wejdziesz do wody z orką, wiedz, że możesz mieć kłopoty.

Chanel W (Wielka Brytania): Z którym graczem lat 90. chciałbyś zagrać i dlaczego?

– Chanel, co o tym myślę? Który zawodnik Premier League z lat 90.? Pewnie powiedziałbym, że w latach 90. było zbyt wielu do wyboru, więc jest to trudne. Myślę o tym, ale prawdopodobnie powiedziałbym, że nie będzie to gracz z Manchesteru United, ponieważ to oczywista odpowiedź. Ktoś taki jak Thierry Henry. Był niesamowity, ilekroć go oglądałem. Klasa.

Ben C (Wielka Brytania): Jeśli kręciłbyś swój film biograficzny, to którego aktora wybrałbyś, żeby cię zagrał?

– [Śmieje się] Ben, to dobre pytanie. Kto mógłby mnie zagrać? Mnie. Sam bym się zagrał. Byłbym aktorem. Może kiedy skończę futbol, ​​spróbuję zostać aktorem.

Matt C (Wielka Brytania): Jak ważna jest mentalna strona futbolu? Czy zawodnik może mieć talent, ale cierpi, ponieważ psychicznie nie jest we właściwym miejscu?

– Tak, Matt, to naprawdę dobre pytanie. Coraz częściej w piłce nożnej widać, że mentalna strona coraz bardziej wchodzi w grę. W mediach społecznościowych i tak dalej, musisz mieć grubą skórę. Nie każdy jest stworzony do przyjmowania takiej krytyki. Widzisz chłopaków w naszym zespole – Harry miał dużo krytyki na początku sezonu za wszystko, co wydarzyło się latem. Coś w tym rodzaju, wymaga od ciebie byś miał naprawdę grubą skórę. Paul Pogba przyjął sporo krytyki. Sposób, w jaki zareagowali na to, ci faceci, to świetny przykład tego, jak radzić sobie z niepowodzeniami i nie pozwalać, aby opinia niewielkiej grupy ludzi wpłynęła na twoją grę. Zdecydowanie powiedziałbym, że w przyszłości trzeba coś zrobić z mediami społecznościowymi. Szczerze mówiąc, to chaos. Osobiście tak naprawdę nie jestem kimś, kto to robi i czyta wszystko. Ale dzieci mogą zostać pochłonięte przez to – mogą uwierzyć, że są najlepszymi graczami na świecie, i kiedy dorosną, mogą się srogo rozczarować. Więc to jest trudne.

Vivek G (Indie): Scotty, jakiej rady udziela ci Michael Carrick w związku z twoją pozycją na boisku?

– Tak, Vivek, jest naprawdę dobry. Większość rad jest dla graczy na mojej pozycji ogólnie, pomocników, a on pomaga mi indywidualnie. Zawsze rozmawia ze mną, zasięgając mojej opinii na temat różnych pomysłów i tego, w jaki sposób mogę grać lepiej. Czuję, że za każdym razem, gdy z nim rozmawiam, jego jedynym priorytetem jest pomóc mi się doskonalić. To prawdziwa radość widzieć kogoś tak autentycznie zainteresowanego czyjąś karierą i próbującego mu pomóc.

Joshua S (Indie): Cześć Scott, Jaka była dla ciebie największa zmiana w tym sezonie w twojej grze, ponieważ wydajesz się posuwać się do przodu o wiele bardziej i strzelać ważne gole?

– Tak, Joshua, to dobre pytanie, ponieważ czasami różne spotkania wymagają różnych umiejętności. Przeciwko Leeds mógłbym być bardziej ekspansywny i wejść w pole karne, ale różne zespoły oznaczają nieco inne ustawienia i inną pracę dla zespołu. W meczach z Burnley i Tottenhamem prawdopodobnie również powinienem był strzelić gola. Chodzi o utrzymanie tego wyniku i nieustanne popychanie gry do przodu.

Seb W (Wielka Brytania): Gol przeciwko Leeds. Uderzyłeś wewnętrzną częścią stopy i piłka dostała dużej rotacji. Jak to zrobiłeś?

– [Śmieje się] Seb, więc to rotacja na zewnątrz po uderzeniu wewnętrzną stroną mojej stopy. Jeśli popatrzysz, piłka leci do mnie. Za każdym razem, gdy uderzysz piłkę śródstopiem, możesz przestrzelić. Podobnie jak w golfie grasz w cut lub draw. Jeśli piłka nachodzi na ciebie w ten sposób, jeśli uderzysz wewnętrzną częścią stopy, piłka wykona rotację boczną w ten sposób. Jak ukośna rotacja boczna. Oczywiście za każdym razem, gdy uderzysz czysto! Na końcowy sukces musi się złożyć kilka czynników.

Emma S (Wielka Brytania): Kto ma najgorszy gust muzyczny w szatni?

– Cześć Emma, ​​prawdopodobnie powiedziałbym, w porównaniu do mojego, David. Lubi heavy metal, walić głową w ścianę, takie rzeczy. To bałagan! Nie mogę tego słuchać. Całkowity kontrast z moim.

Noel A (Indonezja): Jaka jest największa i najważniejsza rada od twoich rodziców, która utkwiła ci w pamięci do tej pory?

– Świetne pytanie, Noel. Wiesz co? Kiedy byłem młodszy, bardziej chodziło o to, żeby się tym cieszyć. Graj z uśmiechem na twarzy. Nie wsiadałem do samochodu, a mój tata mówił, że musisz zrobić to, to i to. Po prostu ciesz się tym, idź i ciesz się grą w piłkę z kolegami. Miałem wspaniałych przyjaciół dorastając w Manchesterze United. Jack Harrison, Joe Riley, Callum Whelan, Dean Henderson. Mógłbym tak wymieniać bez końca. Cameron Borthwick-Jackson. Wszyscy chłopcy, z którymi dorastałem, bawiliśmy się razem w piłkę nożną. Byliśmy dla siebie konkurencją i cieszyliśmy się tym przypływem adrenaliny podczas rywalizacji ze sobą. Nie masz czasu, aby ugrzęznąć w taktyce, kiedy jesteś małym dzieckiem po prostu cieszącym się piłką nożną.

Przeczytaj również:  The Athletic: Man Utd odrzucił propozycję wypożyczenia Deana Hendersona

Santiago P (Argentyna): Cześć Scott, jeśli miałbyś założyć zespół z tobą jako wokalistą, kogo jeszcze byś wybrał?

– Tak, Santiago, w tym momencie próbuję sobie przypomnieć, kto potrafi grać na instrumentach. Axel potrafi grać na pianinie. To mamy Axela. Chciałabym, żebym śpiewał. Dan James tańczy, chociaż byłby tylko małym aktorem komediowym. Przydałby się jeszcze jeden, poszlibyśmy z, niech pomyślę, niech pomyślę, jeszcze Shaw. Myślę, że potrafi śpiewać. Ja i Shawy duet, Axel na pianinie i Jamo tańczący.

Nouar K (Wielka Brytania): Kto lepiej się ubiera, Marcus Rashford czy Paul Pogba? Kto jest najlepiej ubrany w szatni?

– Cześć Nouar, wiesz co, nie wiem. Wszyscy jesteśmy teraz w różnych szatniach, więc nie widzę ich przychodzących na treningi i ubrania, które noszą poza dresami. Z powodu COVID jest to dość trudne. Z tego, co pamiętam, ubierają się naprawdę dobrze, obaj mają schludne, dobrze skrojone ubrania i lubią wychodzić i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Tak, obaj dobrze się ubierają.

Hussam G: Czy chciałbyś zmienić numer swojej koszulki?
Gavin M: Numer 39 ma dla ciebie znaczenie?

– Hussam i Gavin, tak, więc nie. 39 oczywiście jest wyjątkowy, bo to mój pierwszy numer. Nikt nigdy nie powiedział zmień numer, nie było ani jednej rozmowy o zmianie numeru – trzy lata, dwa lata czy rok temu. Nigdy o tym nie powiedziano. Nie mam nic przeciwko temu. Nigdy nawet nie zadałem sobie pytania i nigdy nie pomyślałem ani nie wspomniałem w rozmowie o zmianie numeru. Czuję się doskonale, więc 39. Widzę teraz 39 wszędzie, nie mogę tego wyrzucić z głowy.

Przeczytaj również:  Andy Cole po meczu z QPR: Jesse Lingard zrobił na mnie duże wrażenie

Jack S (Wielka Brytania): Co sądzisz o wszystkich pochwałach, jakie dał ci Sir Alex Ferguson?

– Mój tato mi o tych pochwałach powiedział niedawno. Oczywiście to ogromny zaszczyt, że ktoś taki jak sir Alex mówi o tobie, pomijając, że mówił też miłe rzeczy o nas i reprezentacji Szkocji. Dla mnie to szansa na dalszą pracę i dążenie do celu. Mam nadzieję, że się to uda i wszyscy będą ze mnie dumni.

Sharon-Hephzibah M (Nigeria): Sir Alex Ferguson porównał cię z Darrenem Fletcherem. Jak się teraz z nim pracuje i jak pomaga w twojej grze?

– Darren jest absolutnie niesamowity za każdym razem, gdy się pojawia. Jest powiewem świeżego powietrza. Wszyscy zawodnicy naprawdę go polubili. Był porządnym piłkarzem i jest człowiekiem futbolu. Menadżer, Michael Carrick, Mike Phelan, to osoby, które znają piłkę od podszewki i mają doświadczenie wyniesione z wielu różnych lig. Dla mnie to wspaniałe, że mam wokół siebie najlepszych gości, o których mógłbym powiedzieć, że pomagają mi w mojej grze. Trzeba z tego korzystać i być może pewnego dnia znajdę się w takim miejscu, że będę mógł powiedzieć, że uczyłem się właśnie od nich i cykl będzie trwał dalej.

Sarah M (Wielka Brytania): Jako urodzony w 1997 roku oznacza, że ​​jest to pierwszy międzynarodowy turniej, który (i prawdopodobnie ty też!) zapamiętam i będziesz mógł świętować, grając dla Szkocji. Jakie to uczucie zakwalifikować się i jakie są twoje początkowe oczekiwania euro?

– Urodziłem się w 1996! Więc oczywiście są oczekiwania – są, kiedy grasz w dużym turnieju. Wszyscy oczekują dobrej atmosfery. Dla nas to świetna sprawa. Nie byliśmy na Euro od wielu, wielu lat i musimy to zaakceptować, wyjść na boisko i grać dobrze.

Jordan H (Wielka Brytania): Cześć Scott, ponieważ reprezentujesz potężną Szkocję, jak wygląda przekomarzanie się między tobą a chłopcami z Anglii?

– Tak, Jordan, to ciekawe. Tak, zawsze jest przekomarzanie się i będę mówił Harry’emu przed tym meczem, że nasi napastnicy rozerwą go na kawałki. Tylko takie małe kawałki. Jestem pewien, że będzie miał też coś do powiedzenia o ich napastnikach. To wszystko jest beztroskie, ale kiedy zacznie się mecz, musimy być gotowi.

Rebecca W (Wielka Brytania): Lubisz haggis?

– Rebecco, tak. Tak naprawdę nie lubię niewielu potraw. Nie lubię i to zaskakujące, wiesz, pomidorków koktajlowych. Nie mogę ich zjeść. Lubię pomidory w sałatce i takie tam, ale nie mogę jeść pomidorków koktajlowych. Nie lubię buraków. Lubię sok z buraków, więc jest trochę dziwny, ale to jedyne produkty, których nie lubię.

Connor R (Wielka Brytania): Jako Szkot z pewnością Irn-Bru jest twoim ulubionym drinkiem? Jeśli nie, to co jest?

– [Śmieje się] Connor, tak, lubię Irn-Brus. Lubię zimne napoje, więc każdy napój muszę mieć z lodem. Ja i Shawy, kiedy jesteśmy w hotelach, zawsze potrzebujemy lodu do naszych napojów. Jeśli to gorący napój, musi być gorący. Muszę powiedzieć, że Irn-Bru na pewno jest w czołówce. Jeśli mam zamiar wypić gazowanego drinka, a Irn-Bru jest dostępny, sączę go cały dzień.

Tyler H (Wielka Brytania): Kto jest najlepszym zawodnikiem, z którym grałeś do tej pory w swojej karierze?

– Tyler, najlepszy zawodnik, z którym grałem? To trudne pytanie. Wiesz, że to naprawdę trudne, ale grałem z Waynem Rooneyem, więc Rooney.

Nimra K (Wielka Brytania): Kto jest najlepszym graczem, przeciwko któremu grałeś?

– Nimra, najlepszym zawodnikiem, z którym grałem, jest Messi. Sto procent.

Akan U (Nigeria): Jak ważna była dla ciebie szkoła, skoro i ty miałeś taką siłę napędową, by zostać piłkarzem?

– Akan, więc tak, wiesz co? W szkole mogłem spisywać się wiele lepiej, gdybym poświęcił temu trochę więcej uwagi. Byłem młodym dzieckiem i bardziej skupiłem się na piłce nożnej. Nauczyciele zawsze mówili, że jeśli piłka nie wyjdzie, trzeba mieć coś innego, a ja się z nimi zgadzam. Całkowicie się zgadzam, że najważniejszą rzeczą jest ciężka praca w szkole. Nie mogłem pozbyć się obsesji na punkcie piłki nożnej. Nie mogłem się właściwie skupić na innych rzeczach. W dzisiejszych czasach jest to trudne dla małych dzieci, ale szkoła jest na poziomie piłki nożnej; to jest równie ważne.

Eli L (Wielka Brytania): Jeśli potrafisz wskazać jedną rzecz, którą poprawiłeś w zakończonym sezonie?

– Eli, jaka jest jedna rzecz, którą najbardziej poprawiłem? To trudne. Jest wiele rzeczy, wspólnych rzeczy, których ludzie by nie zauważyli. Prawdopodobnie ustawianie się. Kiedy odbieram piłkę, znajduję się w znacznie lepszej pozycji przyjmując piłkę, twarzą do przodu, klatką piersiową i ramionami do przodu. Jestem gotowy, aby przejść lub pobiec do przodu, aby spróbować strzelać i tworzyć bramki. To taka mała zmiana pozycji.

Jai G (Wielka Brytania): Czy kiedykolwiek obawiałeś się, że w wieku 18 lat nie urośniesz powyżej 167 cm, czy zawsze wiedziałeś, że będziesz wysokim chłopcem?

– Jai, nie wiedziałem. Nie mam pojęcia. Po prostu życie toczyło się tak szybko na tym etapie, a ja stawałem się wyższy i tyle. Nie miałem pojęcia o zmianach, przez które przeszłam w tamtym czasie. Dwa lata to było jak pstryknięcie palcami. Nie możesz za dużo myśleć o tym. Cokolwiek ma się zdarzyć, to tak będzie. Masz określone warunki fizyczne i możesz to wykorzystać na swoją korzyść, tylko musisz nad tym popracować.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Training Top DP6825

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, oficjalna replika koszulki treningowej z długim rękawem, w której piłkarze Manchesteru United przygotowywali się do meczów w sezonie 2018/2019. Podkreśli dumę z faktu wspierania drużyny "Czerwonych Diabłów" zarówno w trakcie aktywności sportowej, jak i podczas wyjścia na miasto. Licencjonowany produkt klubowy. Cechy produktu:
 • kolor: jasnoszary, czerwony
 • materiał: 100% poliester
 • naprasowany herb klubu
 • dekolt w kształcie litery V
 • długi rękaw
 • wzmocniona, chroniąca przed wiatrem konstrukcja
 • mankiety z otworami na kciuki, zapewniające lepsze przyleganie do ciała
 • wykorzystana technologia adidas Climalite
Technologia adidas Climalite:
 • odprowadza wilgoć od skóry
 • zapewnia maksymalną lekkość i miękkość materiału
 • przynosi uczucie chłodu i komfortu termicznego nawet w najgorętszych warunkach

Dyskusja

Najnowsze

Sky Sports: Manchester United nie złoży oferty za Declana Rice’a

Według dziennikarza Sky Sports, Dharmesha Shetha, Manchester United nie ma zamiaru złożyć oferty za pomocnika West Hamu Declana Rice'a. Przemawiając...

Kadra Manchesteru United na mecz towarzyski z Brentford

Manchester United został wzmocniony powrotami Donny'ego van de Beeka i Diogo Dalota na środowy mecz towarzyski z Brentford. Manchester United...

Ole Gunnar Solskjaer po 25 latach od transferu do Man Utd: nie sądziłem, że po tylu latach nadal będę częścią tego wspaniałego klubu

W czwartek Ole Gunnar Solskjaer będzie obchodził 25. rocznicę swojego transferu do Manchesteru United i rozpoczęcie kultowej kariery na...

“MEN”: Manchester United skoncentruje się na sprzedaży zawodników, aby sfinansować kolejne transfery

Manchester United zainwestował 115,9 miliona funtów w transfery Raphaela Varane'a i Jadona Sancho. Według "MEN" klub postara się najpierw...

Patrice Evra o Raphaelu Varanie: jest kompletnym środkowym obrońcą

We wtorek klub z Old Trafford oficjalnie poinformował, że osiągnął porozumienie z Realem Madryt w sprawie transferu Raphaela Varane’a....

Oficjalnie: Alejandro Garnacho podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchesterem United

Alejandro Garnacho podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchesterem United. Alejandro Garnacho dołączył do Manchesteru United z akademii Atletico Madryt...

Herbert Hainer: prowadzimy konstruktywne negocjacje z Leonem Goretzką w sprawie przedłużenia kontraktu

Herbert Hainer ujawnił, że Bayern Monachium nadal prowadzi negocjacje w sprawie kontraktu z Leonem Goretzką.  W ostatnich tygodniach media informowały...

Oficjalnie: Martha Thomas została zawodniczką Manchesteru United

Manchester United poinformował o zakontraktowaniu Marthy Thomas. Zawodniczka związała się z "Czerwonymi Diablicami" kontraktem do końca sezonu 2022/23 z...

Najważniejsze

Oficjalnie: Manchester United osiągnął porozumienie ws. transferu Raphaela Varane’a

We wtorek klub z Old Trafford oficjalnie poinformował, że osiągnął porozumienie z Realem Madryt w sprawie transferu reprezentanta Francji,...

Fabrizio Romano: finalizacja transferu Raphaela Varane’a do Manchesteru United to kwestia dni lub godzin (AKTUALIZACJA)

Manchester United dogadał się z Realem Madryt w sprawie transferu Raphaela Varane'a, a sam zawodnik uzgodnił już warunki kontraktu...

Może Cię także zainteresować

0