Oficjalnie: ogłoszono datę rozpoczęcia sezonu Women’s Super League 2021/2022

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Trzecia kampania Manchesteru United w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet rozpocznie się w weekend 3-5 września, tydzień po rozpoczęciu FA Women’s Championship.

Żeńska drużyna Manchesteru United miała pecha w końcówce sezonu 2020/2021. Zawodniczki zakończyły kampanię na trzecim miejscu, punkt za Arsenalem, tracąc możliwość gry w tegorocznej Lidze Mistrzyń.

W nowej kampanii Manchester United będzie pod nowym kierownictwem. W maju dowiedzieliśmy się, że po trzech latach pracy Casey Stone odchodzi z klubu z Old Trafford.

W sezonie 2020/2021 w meczu otwarcia “Czerwone Diablice” zremisowały 1:1 z Chelsea. “The Blues” bronią tytułu, po zdobyciu drugi sezon z rzędu tytułu pod wodzą Emmy Hayes, podczas gdy Manchester City czwarty sezon z rzędu zajął drugie miejsce.

Bristol City spadło z ligi i zostanie zastąpione przez Leicester City, które po raz pierwszy w swojej historii rywalizuje na tym poziomie.

Mecze na przyszły sezon zostaną potwierdzone przez ligę w odpowiednim czasie.

Przed rozpoczęciem krajowej kampanii kilka “Czerwonych Diablic” będzie miało możliwość reprezentowania swoich krajów na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Jackie Groenen została powołana w środę do reprezentacji Holandii w środę, a Ella Toone jest na liście rezerwowej Wielkiej Brytanii. Kilka krajów nadal nie ogłosiło swoich powołań.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze