Patrice Evra wybrał pięciu ulubionych Francuzów w piłce

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Patrice Evra z okazji ostatniego spotkania reprezentacji Francji w fazie grupowej Euro 2020 wybrał pięciu ulubionych Francuzów w piłce.

Były zawodnik Manchesteru United został zapytany przez magazyn „Inside United” o wymienienie ulubionych piłkarzy pochodzących z Francji.

Zinedine Zidane

– Według mnie Zizou dla reprezentacji był tym, czym jest wieża Eiffla dla Paryża. Wniósł wiele do piłki. Kiedy grał na boisku, to wyglądał jakby grał w swoim salonie – m.in. ze względu na swoją efektywność i swobodę. Kiedy cofał się z piłką, to nie dostawał braw z trybun, lecz on szybki zwodem mijał rywala na boisku. Pamiętajmy, że był człowiekiem wielkich finałów. Może pamiętasz jego bramkę zdobytą w finale Ligi Mistrzów w 2002 roku? Wyglądał wtedy tak jakby grał w siatkówkę z rywalami. Te trafienie można oglądać nawet z 10 razy.

Thierry Henry

– Wybrałem go nie tylko, dlatego, że jest moim bliskim przyjacielem. On wiele wniósł do francuskiego futbolu. Jest najlepszym strzelcem w historii francuskiej piłki. Jego statystyki oraz osiągnięcia jako zawodnika Arsenalu pokazują, ile rzeczy wygrał z klubem. Kiedy oddawał strzał wewnętrzną stroną stopy, to zawsze zastanawiałem się czy bramkarz rywali nie jest głupi. Czy oni naprawdę nie wiedzą, że on zawsze robi to samo? Jednak zawsze strzelał w ten sam sposób i zawsze pokonywał bramkarza. Wybieram go właśnie za całokształt kariery.

Eric Cantona

– Wybrałem go, ponieważ otworzył nam drzwi do Manchesteru United. Otworzył je swoimi osiągnięciami. Oczywiście był jeszcze „Królem”.

David Ginola

– Miał wiele jakości w swojej grze. Był fantastycznym zawodnikiem w barwach PSG oraz Newcastle. Z nim łączy mnie jedna rzecz. Oboje jesteśmy wrogami publicznym we Francji.

Didier Deschamps

– Moim zdaniem on jest najlepszą definicją słowa zwycięzca. Wychodził na boisko, aby wygrać i wszystkim pokazywał ducha zwycięzcy. W wieku 20 lat rozpocząłem przygodę z seniorską piłką w Monaco i to właśnie on się do tego przyczynił. Bardzo wiele mu zawdzięczam, więc chciałbym podziękować mu z całego serca. Jest wspaniałym trenerem oraz człowiekiem. Szanuję go za wszystko co udało mu się osiągnąć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze