Przełamanie Cavaniego w reprezentacji. Urugwaj z awansem do fazy pucharowej Copa America

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Edinson Cavani przełamał swoją reprezentacyjną niemoc strzelecką, a Urugwaj pewnie pokonał Boliwie 2:0. To zwycięstwo oznacza, że podopieczni Oscara Tabareza zapewnili sobie awans do kolejnej fazy turnieju Copa America.

Reprezentacja Urugwaju nie rozpoczęła najlepiej Mistrzostw Ameryki Południowej. Porażka z Argentyną oraz remis z Chile nie wróżą najlepiej przed kolejnymi spotkaniami. Na szczęście dla „La Celeste” w trzecim spotkaniu udało się pokonać najsłabszą w grupie Boliwię. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, choć gdyby nie nieskuteczność napastników moglibyśmy oglądać grad goli.

Autorem drugiej bramki był Edinson Cavani, który plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego Carlosa Lampe. Tym samym napastnik „Czerwonych Diabłów” przełamał strzelecką niemoc, która w reprezentacji trwała od 13 listopada 2020 roku. To trafienie jest już jego 52. golem w barwach reprezentacji Urugwaju.

Podopieczni Oscara Tabareza zajmują trzecie miejsce w grupie i mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. Jednak na Copa America jest to niezwykle proste, ponieważ z pięciodrużynowej grupy dalej grają aż cztery zespoły. Urugwaj w ćwierćfinale może trafić na przykład na Brazylię, którą reprezentuje Fred. „Canarinhos” jak na razie pewnie wygrali wszystkie swoje mecze i są faworytem całego turnieju.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze