Quinton Fortune ukończył kurs UEFA Pro-Licence

manutd.com Marcin Polak Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Były pomocnik Manchesteru United, Quinton Fortune, ukończył kurs UEFA pro-licence i jest zdeterminowany, by dalej szkolić się na trenera.

Fortune od wielu lat pracuje nad coachingiem i zdobył cenne doświadczenie z drużyną United U-23, zanim we wrześniu 2020 roku objął stanowisko w Reading.

To była długa droga dla 44-latka, ale jest zdeterminowany, aby dobrze wykorzystać całą swoją edukację w meczach.

– Jestem tak szczęśliwy z tego powodu, ponieważ zacząłem w 2003/04 – powiedział w wywiadzie mediom klubowym. – Pamiętam, jak Neil Bailey przyszedł do Kompleksu Treningowego z facetem o imieniu Joe Joyce i weszliśmy do budynku Akademii.

– Weszli Keaney [Roy Keane] i Scholesy [Paul Scholes] i zastanawiałem się, co im powiem, więc wyszedłem i zostawiłem ich. Nie było szans, żebym im [o tym] powiedział! Tak to się wszystko zaczęło i była to długa podróż z niesamowitymi ludźmi, którzy pomogli mi osiągnąć ten poziom, aby uzyskać pro-licencję. Zdecydowanie warto wykonać całą ciężką pracę.

Tacy jak Rory Delap, Casey Stoney i John Terry byli na tym samym kursie i pomimo problemów stwarzanych przez COVID-19 było to satysfakcjonujące doświadczenie dla Fortune’a.

– Jeśli chodzi o coaching, nadal chcę doskonalić tę sztukę – powiedział. – Oczywiście chcę zostać menedżerem, ale najpierw chcę być trenerem i zrozumieć ten aspekt gry. Zdobycie pro-licencji to krok w tym kierunku i pomaga mi przygotować się na to, co mnie czeka. To były niesamowite dwa lata z niesamowitymi ludźmi na kursie, a nauka, którą otrzymałem, jest zdecydowanie tego warta.

– Taki jest plan. To prawie jak najbliższy mecz, który mógłbym grać na zawsze. Muszę wykorzystać to, czego nauczyłem się przez lata i przenieść to na pomaganie zawodnikom i bycie najlepszym trenerem lub menedżerem, jakim mogę być.

– Byliśmy trochę nieszczęśliwi, że przed COVIDem odbywało się to w St George’s Park, a potem większość musieliśmy zrobić online. Mogliśmy spotkać się w Warwick i Windsor na ceremonii, ale wiele rzeczy było wyłącznie zdalnie, co było kolejnym wyzwaniem, które udało nam się pokonać.

– W trakcie nauki możesz wejść w głowę piłkarzy i menedżerów podczas spotkań i zadawać pytania. Teraz rozumiem, przez co przeszedł Sir Alex i wszyscy trenerzy w Premier League i na całym świecie!”

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze