Media: Porozumienie na linii BVB-Man Utd. Jadon Sancho zostanie nowym piłkarzem klubu z Old Trafford.

The Athletic, BBC, The Telegraph, Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Angielskie, niemieckie i włoskie media zgodnie donoszą – to koniec sagi transferowej związanej z Jadonem Sancho. Skrzydłowy Borussii Dortmund od nowego sezonu ma grać w barwach Manchesteru United.

Powyższe doniesienia potwierdza m.in. niezwykle dobrze poinformowany w światowym rynku transferowym włoski dziennikarz, Fabrizio Romano. Borussia Dortmund i Manchester United miały dojść do porozumienia ws. odstępnego za Sancho. Kwota transferu ma wynieść, łącznie z ewentualnymi bonusami, 90 milionów euro.

Uzgodniono także prowizje dla agentów oraz warunki indywidualnego kontraktu dla Anglika, który będzie obowiązywał do czerwca 2026 roku, prawdopodobnie z tradycyjną opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Sam zawodnik musi przejść jeszcze pozytywnie testy medyczne, a następnie nastąpi oficjalne potwierdzenie tego transferu. Sancho stanie się tym samym pierwszym wzmocnieniem klubu z Old Trafford w obecnym oknie transferowym.

21-latek przebywa obecnie z kadrą reprezentacji Anglii na turnieju Euro 2020, gdzie ekipa Garetha Southgate’a dotarła już do ćwierćfinału i czeka na mecz z Ukrainą. 21-latek nie odgrywa jednak znaczącej roli w tym turnieju głównie przesiadując, zresztą tak samo jak Marcus Rashford, na ławce rezerwowych.

Rewelacje o porozumieniu ws. transferu Sancho do Manchesteru United potwierdza również serwis The Athletic, który z kolei podaje, że transfer ma zamknąć się w kwocie 85 milionów euro (72,6 milionów funtów).

The Athletic podaje także, że Sancho już zaczął rozglądać się za domem w Manchesterze, gdzie zresztą już mieszkał, gdy grał w młodzieżowych drużynach Manchesteru City, zanim latem 2017 roku przeniósł się do Borussii Dortmund. Już wówczas”Czerwone Diabły” chciały pozyskać Anglika.

Sancho zdobył 50 goli w 137 występach w barwach niemieckiej drużyny, a sezon 2020/21 kończył serią 13 trafień w ostatni 21 meczach. 21-latek od dłuższego czasu był celem Ole Gunnara Solskjaera. Manchester United mocno zabiegał o tego piłkarza już zeszłego lata, ale wówczas nie udało się doprowadzić do transferu.

Doniesienia o transferze Sancho na Old Trafford potwierdza też Simon Stone z BBC. Jego zdaniem Manchester United ma zapłacić za Anglika 85 milionów euro z góry. Także Christian Falk z “Bilda” informuje, że transakcja została domknięta.

Jak z kolei podaje James Ducker z “The Telegraph” testy medyczne Sancho przed transferem na Old Trafford mają odbyć się po zakończeniu przez reprezentację Anglii uczestnictwa w turnieju Euro 2020.

Blisko 10 milionów funtów z tego transferu ma trafić do…Manchesteru City, który zapewnił sobie taką możliwość sprzedając swojego wychowanka do Borussii Dortmund w 2017 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze