“Pogbie brakuje dojrzałości i dyscypliny w defensywie.” Roy Keane po porażce reprezentacji Francji w 1/8 finału EURO 2020

ITV Sport Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Pomimo zdobytego gola i kreowania gry reprezentacji Francji w 1/8 finału Mistrzostw Europy przeciwko Szwajcarii, Roy Keane nie wyraził pochlebnej opinii na temat występu Paula Pogby.

W poniedziałek mistrzowie świata doznali szokującej porażki w 1/8 finału EURO 2020  przeciwko reprezentacji Szwajcarii po serii rzutów karnych. “Trójkolorowi” prowadzili w regulaminowym czasie gry 3:1, co w głównej mierze było zasługą Paula Pogby. W końcówce spotkania roztrwonili jednak swoją przewagę, do czego również przyczynił się piłkarz Manchesteru United.

Jako ekspert ITV Sport Roy Keane podważył dojrzałość francuskiego pomocnika i zarzucił mu brak dyscypliny w grze defensywnej. Legenda klubu z Old Trafford przyznała, że jest ogromnie sfrustrowana występem 28-latka.

– Zamiast na jego gola, spojrzałbym na bramkę z doliczonego czasu gry, gdzie zagrał niechlujnie w środku pola. To fragment, do którego odniósłbym się krytycznie.

– Może jestem wobec niego zbyt surowy, ponieważ zrobił w tym spotkaniu kilka genialnych rzeczy. Nie ma wątpliwości co do umiejętności Paula Pogby, ale dojrzałość to inna kwestia.

– Wspomnieliśmy o tym wszystkim. W United zastanawiano się, czy może zagrać w dwójce w środku pola. Prawdopodobnie nie może, bo brakuje mu dyscypliny.

– Najlepiej czuł się w Juventusie, gdzie miał trochę więcej swobody i prawdopodobnie był otoczony przez więcej mężczyzn i silnych charakterów. Jakościowo mieli lepszych zawodników.

– Nawet tego wieczora sprawia, że na koniec czujesz frustrację. Pomimo wspaniałej gry w ofensywie uważam, że brakuje mu dyscypliny w defensywie. To klucz do wejścia na wyższy poziom. Najlepsi gracze robią to każdego tygodnia. Pogbie tego brakuje – podsumował Keane.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze