Alan Shrearer: Luke Shaw rozgrywa niesamowity turniej

Express.co.uk Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Alan Shearer pochwalił Raheema Sterlinga i Luke’a Shawa za ich szczególną współpracę na Euro 2020.

Anglia, która nie straciła jeszcze ani jednego gola na Euro, będzie chciała osiągnąć swój pierwszy duży finał turnieju od 1966 roku. Na drodze do finału stoi reprezentacja Danii.

Obecna kadra pokazuje, że jest naprawdę świetnie przygotowana, a wzajemne zrozumienie Sterlinga i Shawa jest doskonałym przykładem wspólnoty grupy.

Para świetnie się spisywała się podczas historycznego zwycięstwa Anglii nad Niemcami w 1/8 finału. Zawodnik Manchesteru City świetnie wykorzystał podanie Shawa i wyprowadził “Three Lions” na prowadzenie.

Sterling i Shaw będą mają nadzieję, że ponownie uda im się poprowadzić Anglię do zwycięstwa nad Danią. Shearer zwrócił uwagę na ich imponującą relację przed tym najważniejszym starciem.

– To fenomenalne połączenie, ta relacja między nimi – powiedział BBC były napastnik Newcastle United. – Dużo mówiło się, by w wyjściowej jedenastce znaleźli się inni gracze, ale to jest powód, dla którego Southgate nie rusza Sterlinga z lewej strony. To z powodu tej relacji między tymi dwoma zawodnikami.

– Wiedzą, kiedy to zagrać, mają to zrozumienie, Sterling wie, gdzie Shaw będzie, o której godzinie, ten z kolei wie, kiedy podać, wie, jak wrzucić piłkę w pole karne. Nie musi patrzeć, wie, że Shaw będzie na swoim miejscu. Lewy obrońca rozgrywa niesamowity turniej, podobnie jak Raheem Sterling.

Zobaczymy, czy ten wspaniały duet będzie w stanie poprowadzić Anglię do finału Euro dzięki zwycięstwu w środowym półfinale na Wembley.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze