Nemanja Matić: młodzi zawodnicy muszą wykorzystać czas, gdy mogą trenować z pierwszą drużyną

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Nemanja Matić chce, by młodzież Manchester United, która obecnie trenuje z pierwszą drużyną, jak najlepiej wykorzystała swoje możliwości w tym presezonie.

Drużyna wróciła do Carrington na początku tego tygodnia, a ponieważ kilku starszych graczy wciąż rywalizuje ze swoimi krajami na Euro 2020, na pierwszych sesjach pojawiło się kilku młodych zawodników.

Wśród nich byli Tahith Chong, Ethan Galbraith, James Garner, Joe Hugill, Dylan Levitt, Facundo Pellistri i Tenden Mengi, a także Anthony Elanga i Shola Shoretire. Obaj brali udział w meczach pierwszej drużyny w zeszłym sezonie.

Doświadczony Matić mówi, że powinni wykorzystać swoją szansę na pokazanie się menedżerowi – sugerując, że karierę zawodnika można zbudować dzięki jednemu dobremu występowi w sesji treningowej lub meczu towarzyskim.

– Widziałem tak wiele rzeczy w piłce – wyjaśnił Serb. – Pewnego dnia nie widzisz zawodnika, ale następnego dnia gra on niesamowity mecz towarzyski, a wtedy menedżer zaczyna o nim myśleć i wtedy wszystko może się zmienić w ciągu jednego dnia.

– Ale oczywiście muszą wykorzystać te dni, dobrze trenować, ponieważ dobra gra nie przychodzi tak po prostu. Trzeba na to zapracować i czasami trzeba zasłużyć na szczęście. Teraz mają na to świetną okazję.

– Mamy teraz w naszym składzie świetnych, utalentowanych graczy. Część z nich grała już z nami w lidze, część była wypożyczona. Zawsze dobrze jest zobaczyć, jak się poprawili, bo pamiętam, kiedy cztery lata temu podpisałem kontrakt, byli dziećmi. Teraz to poważni piłkarze!

– Dojrzeli i zawsze wspaniale jest je tu widzieć. Muszą wykorzystać ten czas, gdy trenują z pierwszą drużyną, aby szukać okazji. Muszą wiedzieć, że tak wielu ludzi na świecie chce mieć szansę przynajmniej raz trenować z zawodnikami Man United. Więc cieszę się, że są bardzo zmotywowani, dobrze trenują. Podoba mi się to.

32-latek cieszy się również, że Manchester United dostanie odpowiednią ilość czasu na przygotowanie się do sezonu 2021/22, po krótkim okresie przygotowawczym przed kampanią 2020/21.

– Zawsze ważne jest, aby po ciężkim sezonie dobrze się zregenerować, a potem mieć miesiąc na porządny trening, aby przygotować organizm na długą kampanię, która nas czeka. Dlatego zawsze ważne jest, aby dobrze trenować.

– Wiem, że piłkarze, którzy grają na Euro, będą mieli mniej czasu na odpoczynek i przygotowanie się do sezonu, ale oczywiście wszyscy muszą się dostosować.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze