Manchester United zmienia trenerów drużyn młodzieżowych

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United wprowadził zmiany w kadrach trenerskich akademii przed nowym sezonem. Travis Binnion zostanie dowym trenerem drużyny do lat 18, a Neil Ryan będzie asystentem Neila Wooda w zespole do lat 23.

Binnion od przybycia z Sheffield United w listopadzie 2019 roku pracował z U-16. Na Bramall Lane nadzorował rozwój między innymi Harry’ego Maguire’a i Dominica Calvert-Lewina. Później został sprowadzony do Manchesteru United przez szefa akademii Nicka Coxa.

Ryan zastąpił Kierana McKennę na stanowisku trenera U-18 trzy lata temu, ale w nowym sezonie przeniósł się do U-23. Oczekuje się, że drużyna do lat 23 będzie młodsza niż w poprzednim sezonie, a większość starszych graczy ma odejść na wypożyczenie. United zaplanowali, że będzie więcej „elastyczności” między dwoma najstarszymi szczeblami akademii, a Neil Ryan ma być między nimi łącznikiem.

United U18 zajęli drugie miejsce za Manchesterem City w Premier League North w zeszłym sezonie, ale zostali wyeliminowani z FA Youth Cup już na drugiej przeszkodzie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze