Harry Maguire dla “The Sun”: mój ojciec ma złamane żebra po zamieszaniu na Wembley

Sky Sports l.pospiech Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Ojciec angielskiego stopera i kapitana Manchesteru United znalazł się podczas finału Mistrzostw Europy w samym sercu zamieszania na trybunach Wembley i jak się okazuje, odniósł tam kontuzję. Maguire senior wrócił z meczu z połamanymi żebrami.

Jak poinformował sam zawodnik, jego ojciec przypadkiem znalazł się w tłumie, który naruszył zasady bezpieczeństwa na stadionie i w panującym tam chaosie prawdopodobnie złamał żebra. 28-latek opisuje zdarzenie jako “przerażające” i opisuje, jak jego ojciec miał kłopoty z oddychaniem przez uraz. Zapowiada też, że cała jego rodzina będzie ostrożniejsza, jeśli postanowi zjawić się na trybunach podczas piłkarskich spotkań.

– Mój ojciec znalazł się w pędzącym tłumie. Nie rozmawiałem z nim zbyt wiele, ale cieszę się, że moje dzieci nie poszły na mecz – skomentował sprawę Maguire. – To było straszne. Mówił mi, że się bał i nie chcę, żeby ktokolwiek doświadczał czegoś takiego na meczu piłki nożnej.

– Widziałem wiele filmów i rozmawiałem z ojcem i rodziną. Najbardziej ucierpieli mój tata i agent. Miał potem kłopoty z oddychaniem ze względu na żebra, ale on raczej nie będzie podnosił z tego tytułu wrzawy – przeszedł z tym do codzienności.

– Mam nadzieję, że nauczymy się czegoś z tej sytuacji i dołożymy starań, by to się więcej nie powtórzyło. Tata zawsze będzie mnie wspierał i zawsze będzie chodził na mecze, ale będzie nieco ostrożniejszy w stosunku do tego, co dzieje się wokół niego. Powinniśmy bardziej uważać i uczyć się na takich sytuacjach.

– Mogło skończyć się o wiele gorzej, ale musimy teraz upewnić się, że to się nie powtórzy – zakończył stoper Manchesteru United.

We wtorek UEFA rozpoczęło dyscyplinarne śledztwo, które ma na celu zbadanie incydentów, które miały miejsce na trybunach Wembley podczas finału Mistrzostw Europy. Mark Bullingham z FA również zapowiedział, że jego organizacja przyjrzy się wydarzeniom z niedzieli.

Oskarżył on “pijanych prymitywów” o próbę wdarcia się na stadion bez biletów. Na obecną chwilę możemy mówić o czterech zarzutach w stronę FA, jakie przedstawiło UEFA. Chodzi o wdarcie się kibiców na boisko, rzucanie przedmiotami w kierunku murawy, zagłuszanie hymnu Włoch i odpalanie sztucznych ogni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze