Media: Sunderland chce wypożyczyć Ethana Galbraitha

The Northern Echo Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Sunderland ma nadzieję, że uda im się podpisać kontrakt z Ethanem Galbraithem. Sfinalizowanie ewentualnej transakcji nastąpi dopiero w sierpniu.

Lee Johnson i reszta zespołu rekrutacyjnego Sunderlandu wciąż poszukują wzmocnień na rynku transferowym. Szczególnym obszarem jest środek pola, który pozostaje pusty po odejściu Maxa Powera, Josha Scowena oraz Granta Leadbittera.

Alex Pritchard podpisał kontrakt jako wolny agent po zwolnieniu z Huddersfield Town i był częścią drużyny Sunderland, która udała się do Szkocji na obóz treningowy.

Jednak Johnson wciąż potrzebuje dodatkowych wzmocnień w środku pola. Obecnie głównym celem transferowym Sunderlandu ma być 20-letni Ethan Galbraith.

Włodarze Sunderlandu przeprowadzili wstępne rozmowy z Manchesterem United i mają nadzieję na wypożyczenie Galbraitha na cały sezon.

Ole Gunnar Solksjaer może pozwolić 20-latkowi udać się na wypożyczenie, ale ponieważ wielu jego podstawowych graczy dopiero zaczyna wakacje po udziale w Euro 2020, menedżer zwleka z podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie planów transferowych graczy Akademii.

W rezultacie, Galbraith prawdopodobnie odejdzie przed końcem okna transferowego. Solskjaer miał dać do zrozumienia zainteresowanym klubom, że ewentualny wyjazd 20-latka z Manchesteru nastąpi dopiero w sierpniu.

– Do startu ligi pozostało sześć tygodni wspólnej pracy i kilka obozów treningowych, tutaj, w Wielkiej Brytanii – mówił Solskajer. – Wydaje nam się to najsensowniejsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę okoliczności. Tak po prostu funkcjonuje teraz świat. Nie wpłynie to negatywnie na nasze przygotowania. Młodzi gracze z pewnością wezmą udział w meczu z Derby, a potem czeka nas kilka spotkań, których również mogą być częścią.

– Stopniowo będzie dołączać do nas coraz więcej graczy z EURO 2020. Będą mieli okazję zasmakować trochę futbolu. Następnie w sierpniu czeka nas przegrupowanie, ponieważ niektórzy udadzą się na wypożyczenie. Uzgodniliśmy już kilka umów dla zawodników, a z niektórymi piłkarzami jeszcze rozmawiamy, zastanawiając się, gdzie jest najlepsze miejsce.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze