Menedżer Birmingham City: Manchester United w osobie Tahita Chonga przysłał nam wielki talent

MEN Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer Birmingham City, Lee Bowyer, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat młodzieńca Manchesteru United, Tahitha Chonga, który dołączył do drużyny Championship na wypożyczony na cały sezon.

Chong podpisał umowę z Birmingham City w zeszłym tygodniu, ale będzie kontynuował treningi z United na początku okresu przygotowawczego, zanim przeniesie się do Midlands.

Holender w zeszłym sezonie udał się na dwa wypożyczenia do Werderu Brema i Club Brugge, a teraz ma nadzieję, że będzie regularnie grał na St Andrew’s.

Menedżer Birmingham Bowyer, który w zeszłym sezonie wypożyczył młodego Dylana Levitta z Charlton, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat młodego pomocnika.

Były pomocnik Newcastle i Leeds powiedział: – Manchester United był na tyle uprzejmy, że nam zaufał i przysłał nam tak wielki talent.

– Moim zadaniem jest teraz poprawić jego grę i odesłać im lepszego gracza niż ten, który przybył. Wierzę, że to zrobimy i jestem podekscytowany współpracą z nim. Myślę, że Championship będzie dla niego dobrym wyzwaniem. Wszyscy wiemy, że gra się tu raczej fizycznie, ale jest dobrym piłkarzem, a dobrzy gracze się dostosowują.

Bowyer ma nadzieję, że Chong pomoże klubowi zajść minimum do fazy playoff, ponieważ w ciągu ostatnich dziewięciu sezonów klub ten zajął najwyżej 10. miejsce.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze