Oficjalnie: Manchester United zakontraktował Vilde Boe Risę

manutd.com Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pomocą postu na oficjalnej stronie klubu poinformował o sprowadzeniu Vilde Boe Risy. Reprezentantka Norwegii związała się z “Czerwonymi Diablicami” kontraktem do końca sezonu 2022/23. W umowie zawarto klauzulę przedłużenia o rok.

26-latka większość swojej dotychczasowej kariery spędziła na grze w Norwegii oraz Szwecji. W ostatnich latach zawodniczka reprezentowała takie zespoły jak Arna-Bjornar, Goteborg FC oraz Sandviken.

Boe Risa debiut w seniorskiej kadrze Norwegii zaliczyła w 2016 roku. Zawodniczka Manchesteru United jak na razie zaliczyła 37 występów dla swojej reprezentacji oraz była  kluczowym ogniwem kadry, która doszła do ćwierćfinału Mistrzostw Świata, które rozgrywane były we Francji.

– Jestem szczęśliwa, że mogę być tutaj. Jest to wielki klub, któremu kibicuje od wielu lat. Manchester United jest wielką marką w Norwegii, więc możliwość dołączenia do tego klubu oraz gra dla nich, są moimi najskrytszymi marzeniami. Mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają – mówiła Vilde Boe Risa.

– Już nie mogę się doczekać meczów w koszulce Manchester United w WSL i chciałabym pomóc mojemu zespołowi w kwalifikacji do Ligi Mistrzyń. Jestem podekscytowana możliwością poznania tylu nowych koleżanek z zespołu i mam nadzieję, że spotkam się z fanami za niedługo na stadionie – dodała.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Vilde w naszym zespole, ponieważ posiada wszystkie potrzebne umiejętności, aby zostać zawodniczką Manchesteru United. Wiemy, że pozytywnie może wpłynąć na naszą drużynę. Potrafi ona bezbłędnie czytać grę na boisku oraz jest fantastyczną rozgrywającą, która dzięki swojej boiskowej wizji potrafi spoić grę drużyny – mówił dyrektor sportowy John Murtough.

– Vilde przychodzi do nas jako liderka, która ma w tej roli wiele doświadczenia z czasów gry w Szwecji. Posiada ona również bogate doświadczenie w Lidze Mistrzyń, a tego było potrzeba w naszym zespole. Ona jest dopiero pierwszym z wielu kluczowych transferów tego lata. Zamierzamy odbudować naszą żeńską drużynę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze