Mike Phelan: piłkarze Man Utd muszą nastawić się, że w sezonie mogą rozegrać nawet 60 meczów

Rio Ferdinand Presents FIVE Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Mike Phelan był gościem podkastu prowadzonego przez Rio Ferdinand. Asystent Ole Gunnara Solskjaer przesłał w nim bardzo ważną wiadomość do swoich podopiecznych.

Asystent Ole Gunnara Solskjaera ma teraz wiele czasu, aby poświecić uwagę nieco młodszym zawodnikom Manchesteru United, ponieważ główni bohaterowie poprzedniego sezonu nie powrócili jeszcze do treningów w związku z udziałem na EURO 2020. W rozmowie z Rio Ferdinandem Mike Phelan podkreślił, jak ważną rolę odgrywa mentalne przygotowanie piłkarzy na długi i nieubłagany sezon.

– Cóż, przetrwaliśmy ostatni sezon, choć był on gorączkowy – rozpoczął angielski trener.

– Zawsze jednak czułem, że jeżeli chcesz być piłkarzem Manchesteru United i chcesz angażować się w ten klub, to musisz być skoncentrowany od początku do końca sezonu. Tutaj kampania może trwać ponad 60 spotkań.

– Oznacza to, że robisz coś dobrze, ponieważ bierzesz udział w różnych rozgrywkach i docierasz w nich do końca. Należy odpowiednio nastawić się na to wyzwanie. Nie chodzi przecież o to, żebyś rozegrał 20 meczów. Twoja pierwsza myśl powinna brzmieć “60 spotkań”.

– Jeżeli każdy spojrzy z nich na to w ten sposób, to otrzymamy grupę naprawdę zaangażowanych piłkarzy, którzy będą koncentrować się, jak pokonać okres od sierpnia do maja.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze