Patrice Evra: kluby, UEFA oraz FIFA powinny edukować fanów na temat rasizmu i jego wpływu na piłkarzy

ESPN Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Kluby piłkarskie powinny wchodzić w interakcje z fanami, aby edukować ich na temat rasizmu, uważa były obrońca reprezentacji Francji i Manchesteru United, Patrice Evra.

Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka zostali celami rasistowskich nadużyć po tym, jak nie wykorzystali swoich rzutów karnych w przegranym przez Anglię finale Euro 2020.

Nadużycia spotkały się z potępieniem ze strony angielskiego kapitana, menedżera, rodziny królewskiej, przywódców religijnych i polityków, a premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wezwał firmy zajmujące się mediami społecznościowymi, aby zrobiły więcej w celu zwalczania tego typu agresji, które „wyłoniły się z ciemnych przestrzeni Internetu”.

– Jeśli nie zrobimy czegoś, rasizm zawsze będzie obecny, ponieważ istnieje od tylu lat. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że musimy się zmienić i dlatego edukacja jest naprawdę ważna – powiedział Evra w Sky Sports.

– Chcę, aby te kluby inwestowały w edukację, spotykały się z fanami, aby gracze rozmawiali z fanami, może z grupą kibiców i mówili, co czują, gdy są obrażani z powodu ich koloru skóry.

– Nie mów mi, że kluby piłkarskie, UEFA czy FIFA nie mogą tego zrobić. Więcej spotkań z kibicami, aby zrozumieli, kiedy wszystkie obelgi w ich stronę, mają na nich ogromny wpływ. To naprawdę ważne.

Nadużycia w Internecie wobec graczy doprowadziły do ​​tego, że brytyjskie władze piłkarskie na krótko zbojkotowały platformy mediów społecznościowych przed Euro, podczas gdy Wielka Brytania planuje wprowadzenie przepisów, które zmuszą firmy technologiczne do większej kontroli wpisów na ich platformach.

Rzecznik Twittera w zeszłym tygodniu powiedział, że usunęli ponad 1000 postów i na stałe zawiesili wiele kont, podczas gdy Facebook powiedział, że również szybko usunął obraźliwe komentarze z wirtualnej przestrzeni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze