Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Amad i Jackie Groenen z asystami w pierwszych meczach grupowych

własne Łukasz Pośpiech

Męska i kobieca kadra Manchesteru United mogą pochwalić się, że czworo „Czerwonych Diabłów” zostało powołanych na piłkarskie rozgrywki Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jeśli chodzi o podopiecznych Solskjaera to mowa o Amadzie i Ericu Baillym, którzy reprezentują Wybrzeże Kości Słoniowej, a w przypadku kobiet mowa o Jacie Groenen z Holandii i Elli Toone reprezentującej Wielką Brytanię. W pierwszej rundzie spotkań wszystkie trzy wymienione reprezentacje odniosły zwycięstwa.

Jackie Groenen

Holenderki mierzyły się z reprezentantkami Zambii, które nie sprawiły jednak „Oranje” żadnego kłopotu. Mecz zakończył się spektakularnym wynikiem 10:3 dla ekipy Holandii. Był to przy okazji debiut zespołu Zambii na międzynarodowej imprezie, lecz trudno mówić o nim w kontekście udanego występu.

Jackie Groenen grająca w pomocy obsłużyła asystą napastniczkę FC Barcelony, Lieke Martens przy golu na 5:1.

Ella Toone

Wielka Brytania rozegrała mecz otwarcia Igrzysk Olimpijskich przeciwko piłkarkom z Chile, które uległy im wynikiem 2:0. Ella Toone nie miała jednak żadnego udziału w tym sukcesie, bo na boisku pojawiła się na chwilę, w doliczonym czasie drugiej połowy.

Amad, Eric Bailly

Wybrzeże Kości Słoniowej z kłopotami pokonało rywali z Arabii Saudyjskiej, wygrywając z nimi 2:1. Przy golu na wagę zwycięstwa nieoceniony wkład miał Amad Diallo, który najpierw wpadł z piłką w pole karne rywali, następnie zakręcił dwoma obrońcami i wyłożył piłkę pomocnikowi Franckowi Kessiemu. Warto zwrócić uwagę, że Diallo wyszedł na spotkanie z numerem 10 na plecach.

Eric Bailly rozegrał pewne 90 minut z tyłu, notując 3 wybicia, blokując 2 strzały i raz przechwytując piłkę.