Teden Mengi o obozie przedsezonowym. „To wymagający, ale przyjemny czas”

unitedinfocus.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Piłkarze Manchesteru United przygotowują się do nowego sezonu. Teden Mengi uważa, że ostatnie dni były dla niego przyjemnym wyzwaniem.

19-letni obrońca powiedział „United Daily”: – To było trudne, ale oprócz tego, że było ciężko, był to świetny tydzień. Wszystkim chłopakom się podobało. Warunki są, jakie są, jest dużo słońca, więc zostaliśmy poddani próbie i dobrze sobie z tym poradziliśmy. Wszystkim nam się to podobało.

Jego słowa powtórzył weteran Juan Mata, który jest bardziej przyzwyczajony do wysokich temperatur.

Mata powiedział: – Czasem praca fizyczna, praca taktyczna, praca techniczna, czyli to, co musimy zrobić przed sezonem. Świetnie się dogadujemy ze sobą, jesteśmy tu każdego dnia, jest dobra atmosfera, dobra energia, jesteśmy szczęśliwi.

Z pewnością brzmi to tak, jakby to był bardzo pozytywny tydzień dla piłkarzy United, a sztab trenerski również wiele się nauczy.

Przed piłkarzami jeszcze jeden dzień treningu przed sobotnim meczem przedsezonowym z QPR, a potem United wracają na północ.

Mengi rozegrał 60 minut pierwszego przedsezonowego meczu towarzyskiego United z Derby i dobrze poradził sobie w starciu z drużyną, do której był wypożyczony w zeszłym sezonie.

Mówiąc o wypożyczeniu w zeszłym sezonie, Mengi powiedział: – Dużo się nauczyłem w Derby. Na początku bywało różnie, ale potem dostałem czas na boisku i wiele się nauczyłem. Nie chodzi tylko o grę w piłkę, chodzi o to, żeby się nauczyć radzić sobie w różnych warunkach, również od strony fizycznej.To było dla mnie dobre doświadczenie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze