Luciano Spalletti: Kalidou Koulibaly znajduje się na rynku transferowym

goal.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Plotki i spekulacje na temat transferu Raphaela Varane’a do Manchesteru United nie milkną. Francuz od kilku okien transferowych łączony jest z “Czerwonymi Diabłami”, ale zdecydowanie nie jest jedynym stoperem, o którym mówiło się w ostatnich latach w kontekście klubu Solskjaera. Innym takim piłkarzem jest Kalidou Koluibaly, który, jak potwierdził Luciano Spalletti, znajduje się obecnie na rynku transferowym.

30-letni stoper od jakiegoś czasu łączony jest z przenosinami do Premier League, a wśród jego potencjalnych pracodawców wymienia się Manchester City, Manchester United i Liverpool.

Co prawda w obliczu potencjalnych przenosin Varane’a na Old Trafford, transfer Senegalczyka do zespołu Solskjaera jest mało prawdopodobny. Jednak w wypadku porażki negocjacji z Realem Madryt “Czerwone Diabły” mogą ponownie zgłosić się po piłkarza Napoli.

Nowy menedżer zespołu z Neapolu, Luciano Spalletti, przyznaje, że nie chciałby, żeby stoper odchodził z jego zespołu, ale nie ukrywa, że Koulibaly poszukuje obecnie nowego pracodawcy.

– Chciałbym przykuć się do wszystkich piłkarzy, jak już mówiłem, bo byłbym bardzo zadowolony, jeśli cały skład zostałby niezmieniony – mówił Włoch. – Wymieniłem Koulibaly’ego, bo jest na rynku transferowym, ale chciałbym, żeby tu został. Nigdy nie pracowałem z nikim tak dobrym, nie tylko jako piłkarzem, ale też jako człowiekiem.

Obecnie Koulibaly ma kontrakt z Napoli, który obowiązuje jeszcze dwa sezony. Oznacza to więc, że zespół może wciąż wysuwać wysokie żądania finansowe jeśli chodzi o jego sprzedaż. Sezon temu mówiło się o oczekiwaniach na poziomie 80 milionów euro (69 milionów funtów), ale obecnie kwota ta miała zostać obniżona do 65 milionów euro (55 milionów funtów).

Portal Goal.com donosi, że w przypadku fiaska negocjacji w sprawie transferu Varane’a, Manchester United może zaoferować Napoli 30 milionów euro (26 milionów funtów).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze