Fabrizio Romano: finalizacja transferu Raphaela Varane’a do Manchesteru United to kwestia dni lub godzin (AKTUALIZACJA)

Fabrizio Romano, Twitter Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United dogadał się z Realem Madryt w sprawie transferu Raphaela Varane’a, a sam zawodnik uzgodnił już warunki kontraktu z “Czerwonymi Diabłami”. Aktualnie trwa dopracowywanie umowy i dopiero po zakończeniu czynności związanych z dokumentami nastąpi ogłoszenie transferu.

Raphael Varane od dłuższego czasu postrzegany jest jako idealny kandydat do wzmocnienia bloku defensywnego Manchesteru United. Zawodnik od dłuższego czasu sygnalizował aktualnym pracodawcom, że chętnie poszukałby nowego wyzwania w innym zespole.

Fabrizio Romano postanowił ujawnić, że Manchester United dokonał przełomu w negocjacjach z Realem Madryt w sprawie transferu Varane’a. Mistrz Świata uzgodnił już warunki kontraktu, więc ogłoszenie transferu pozostaje kwestią czasu.

– Raphael Varane dołączy do Manchesteru United.

– Umowa pomiędzy Manchesterem United a Realem Madryt jest już prawie sfinalizowana. Pozostały tylko szczegóły do ustalenia oraz kluby muszą dokończyć papierkową robotę. Ogłoszenie transferu to kwestia godzin lub dni.

– Varane dogadał się również z Manchesterem United w sprawie warunków kontraktu.

AKTUALIZACJA:

W najnowszych doniesieniach od włoskiego dziennikarza możemy przeczytać m.in., że Manchester United przygotowuje wszystkie potrzebne dokumenty oraz że transfer został zaklepany.

Transakcja ma zamknąć się w okolicach 50 milionów euro, co byłoby niezgodne z wyceną podaną przez Davida Ornsteina o 9 milionów euro. Nie wiadomo natomiast, czy Włoch doliczył dodatki, o których pisał dziennikarz The Athletic.

Obóz francuskiego obrońcy wciąż czeka na informacje dotyczące kwarantanny, ale oczekuje się, że Varane przyleci do Anglii na testy medyczne w tym tygodniu.

Według informacji przekazywanych przez Romano, 28-letniemu defensorowi bardzo zależało na przenosinach na Old Trafford, ponieważ czuje do klubu coś wyjątkowe. Reprezentant Francji podobno od zawsze marzył o zagraniu w ekipie “Czerwonych Diabłów”.

Ponadto, w kontrakcie Francuza ma znaleźć się specjalna klauzula dotycząca wygrania Premier League lub Ligi Mistrzów. Jeżeli Manchester United sięgnie po któreś z tych trofeów, obrońca otrzyma specjalny bonus.

UTD Report

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze