ESPN: transfer Raphaela Varane’a stawia znak zapytania nad dalszą karierą Erica Bailly’ego na Old Trafford

ESPN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Eric Bailly zmartwiony jest ilością możliwych występów w nadchodzącym sezonie. Powodem niepewności zawodnika jest możliwy transfer Raphaela Varane’a, który na dniach może stać się graczem Manchesteru United.

Źródła ESPN donoszą, że w tym tygodniu Eric Bailly będzie domagać się zapewnienia oraz wytłumaczenia jego roli w zespole po transferze Raphaela Varane’a.

Manchester United dogadał się z Realem Madryt i wypłaci hiszpańskiemu zespołowi około 34 mln funtów oraz kolejne 7 mln funtów w bonusach. 28-letni Varane z nowym zespołem podpisze czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Po pozyskaniu Varane’a w kadrze Ole Gunnara Solskjaera znajdować się będzie aż siedmiu środkowych obrońców. Zdaniem źródeł ESPN Bailly obawia się, że jego występy w pierwszym zespole będą „dość” ograniczone.

Reprezentant WKS-u w kwietniu podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United. Nowa umowa zawodnika wygasa w 2024 roku i posiada w sobie klauzulę przedłużenia o następny sezon.

Aktualnie Bailly przebywa wraz z Amadem na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie reprezentują barwy Wybrzeża Kości Słoniowej. Środkowy obrońca podczas swojej pięcioletniej przygody na Old Trafford zaliczył tylko 106 występów, a spowodowane to było w głównej mierze rywalizacją w zespole oraz licznymi urazami. W minionym sezonie zawodnik zanotował zaledwie 12 występów w angielskiej ekstraklasie.

Bailly dołączył do „Czerwonych Diabłów” w 2016 roku za około 30 mln funtów z hiszpańskiego Villarealu.

Harry Maguire oraz Victor Lindelof pozostają ważnymi zawodnikami w układance Ole Gunnara Solskjaera. Źródła ESPN donoszą, że Axel Tuanzebe najprawdopodobniej poszuka sobie nowego zespołu na zasadzie wypożyczenia lub transferu definitywnego. Zainteresowanie Anglikiem wykazuje Newcastle United.

Kontrakt Phila Jonesa obowiązuje do 2023 roku, lecz po raz ostatni zawodnika na boiskach mogliśmy oglądać w styczniu 2020 roku.

Teden Mengi jest wysoko cenionym juniorem przez Solskjaera. Aktualnie wiele zespołów Champioship wypytuje się o 19-latka.

Solskjaer spodziewa się rozegrania 60 spotkań w 4 różnych rozgrywkach w nadchodzącym sezonie. Norweski szkoleniowiec zamierza zachować czterech środkowych obrońców, którymi będzie rotować.

Jeśli reprezentacja WKS-u dojdzie do finału na Igrzyskach Olimpijskich, to Bailly powróci do klubu dopiero po 7 sierpnia. Przypomnijmy, że 14 sierpnia Manchester United meczem z Leeds United rozpocznie najnowszą kampanię Premier League.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze